10.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2022-2023

--

Duel posledního s předposledním vyhrála Polička

9. L. Boháček , 51. T. Jílek (p.) , 80. V. Klein
6

Jedním z nejdůležitějších zápasů 10. kola byl boj ze sestupových pozic. Do Poličky přijela Luže, oba týmy měli před zápasem 4 body a cítili šanci na zlepšení pozice v tabulce. Herně se nejednalo o jednostranné utkání, ačkoliv výsledek 3:0 tak vypadá.

Nekoukatelný fotbal

Kvalita zápasu opravdu nebyla na úrovni 1. A třídy. Bylo k vidění spousta nepřeností a moc pěkných akcí utkání nenabízelo.

Střelecký účet otevřel v 9. minutě Libor Boháček, který se po zmatku ve vápně dokázal nejlépe zorientovat a vstřelil míč do sítě. Útočník Poličky se ale ještě v první půli zranil a byl nucen střídat.

Zbytek prvního poločasu se odehrával především ve středu hřiště a žádný z týmu si toho moc nevytvořil.

Domácí dovedli zápas do vítězného konce

Na začátku druhého poločasu byl ve vápně podražen Michal Pavliš. Pokutový kop zkušeně proměnil kapitán Tomáš Jílek.

Dále se dostávala do hry spíše Luže, která se snažila o snížení výsledku. To se jim ale nedařilo, její finální fáze postrádala přesnost.

Poslední branku utkání vstřelil Vojtěch Klein, po střele zpoza vápna krásně trefil horní roh branky.

Zápas tak skončil 3:0 a hosté zůstavají na chvostu tabulky osamoceni.

SK Polička
Roman Kysilko - trenér: V situaci, kdy bojujeme o poslední místo, chybí nám tři nebo čtyři hráči a mladí fotbalisté s tím nemají zkušenosti, to o fotbale skutečně moc není. Je potřeba zatnout zuby, bojovat o každý balon a jedině tak to může výsledkově klapnout. Nemáme střelce, který by to ve finální fázi vzal na sebe, což se v zápasech projevuje. Přesto si myslím, že jsme si vyhrát zasloužili. Luže byla zatím nejslabším celkem, proti němuž jsme na podzim nastoupili. Fotbalově to ale bylo upracované, chyběla lehkost, byl to boj a nic jiného. V naší situaci je ale podstatný výsledek.