12.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Polička opět ztratila dvougólové vedení a remizovala

6

Utkání dvou týmů ze svitavského okresu nabídlo zajímavý průběh utkání. Do zápasu nemohli nastoupit dvě domácí opory Jan Jílek Tomáš Švec. Pro Poličku, která se nacházela 3 body za Dolním Újezdem to mohla být klíčová ztráta. I přes tyto ztráty se domácí dostali do dvougólového vedení, pak si ale vzali slovo hosté, vyrovnali a na konci zápasu to byli oni, kdo sahal po výhře.

Hosté šance neproměnili, domácí ano

Od začátku byl aktivnějším týmem hostující Dolní Újezd. Do největších šancí se dostal Pavel Drahoš, žádná z nich ale gól nepřinesla.

Naopak na konci prvního poločasu utekl domácí Štěpán Krejčí a střelou mezi nohy poslal Poličku do vedení.

Dolní Újezd zachránil alespoň bod

V 53. minutě navíc po závaru ve vápně zvýšil vedení Pavel Bureš. To bylo ale vše, co Polička předvedla, zbytek utkání se odehrával právě u jejich branky.

Hosté si společně s obrovským tlakem vytvářeli i brankové příležitosti. To přineslo i tížené branky. Nejprve se "polonůžkami" trefil Petr Frank. O 8 minut později se sám před brankářem Tomášem Konejlem ocitl Petr Štarman, jeho střelu domácí brankář zvládl vyrazit, ale na dorážku Pavla Drahoše neměl nejmenší nárok.

Hosté se snažili zápas kompletně otočit, to se jim ale nepovedlo, a tak se týmy rozešli schodně po bodu.

SK Polička
Roman Kysilko - vedoucí: Podruhé za sebou jsme nedotáhli do vítězného konce zápas, v němž jsme vedli o dva góly. Faktem je, že zhruba po hodině jsme úplně vypadli ze hry, nedokázali jsme udržet míč na vlastních kopačkách, ztráceli míče a dostali se po silný tlak soupeře. Bylo znát, že jsme nemohli střídat na postech, kde to bylo nejvíce potřeba, hosté začali být nebezpeční zásluhou svých individualit Štarmana s Drahošem a nakonec je potřeba uznat, že musíme být za remízu rádi, protože jsme se náporu Dolního Újezdu ubránili se štěstím. Do 60. minuty to bylo herně docela v pořádku, ale potom dominovali hosté

TJ Sokol Dolní Újezd
Jan Kabrhel - sekretář: Domácí se moc nenadřeli na to, aby šli do vedení, stačila k tomu naše chyba. Po přestávce navíc zvýšili na 2:0 a naše akcie tvrdě klesly. V dalším průběhu jsme si však vytvořili místy až drtivý tlak, úspěch se dostavil v 73. minutě, kdy Petr Frank nůžkami snížil. Následně Drahoš vyrovnal a my se snažili strhnout vítězství na naší stranu. Šance na to byly, ale nakonec si vezeme jen bod