3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Souboj rezerv pro hosty

23

Po dvou úvodních výhrách nad Mladým a ve Velešíně hostila kaplická rezerva B tým Roudného. Hosté se představili ve velice mladé sestavě. Kapličtí některé tradiční hráče postrádali kvůli zraněním a nemocem.

První gólovou příležitost měli v deváté minutě Roudenští. Po brejku si na vápně našel prostor ke střele Jusufi, tvrdou ránu Schneider dokázal vyrazit, míč se opět dostal k hostujícímu útočníkovi, který svým druhým pokusem branku Spartaku přestřelil. Hosté byli v prvním poločase lepším, fotbalovějším týmem. V osmnácté minutě po kolmici mezi obránce postupoval sám na branku Tomášek, ale Schneider jej v tutové pozici nadvakrát vychytal. Přesto se nedlouho poté hosté vedoucího gólu dočkali. Po akci z levé strany se do zakončení prodral i s notnou dávkou štěstí Daniel Zíka a zblízka střelou pod břevno překonal Schneidera – 0:1. Kapličtí si ve vlastní šestnáctce počínali nedůrazně. V hostujícím dresu se prosadil „nejstarší“ hráč sestavy dvaadvacetiletý záložník. Vedoucí branka jako by hosty ukolébala a domnívali se, že Kapličtí, kteří do té doby nebyli v útočné fázi nebezpeční, se porazí sami. Čtyři minuty před koncem poločasu byli hodně rádi, že nebylo vyrovnáno. Po Svobodově rychle vhozeném autu si na vápně našel prostor ke střele kapitán Vávra, roudenského gólmana Lercha zachránila břevno. Prakticky vzápětí kaplický brankář Schneider přesným pasem za obranu našel rozběhnutého Bártu, který pronikl do vápna, v gólové pozici však branku soupeře přestřelil. Do kabin tak šli s jednogólovým náskokem hosté. Po změně stran Spartakovci byli soupeři vyrovnanějším protivníkem, a i do koncovky se dostávali více než v poločase prvním. V 53 minutě Svoboda autem našel ve vápně Bártu, který však míč mezi tři tyče nenasměroval. Na druhé straně mohl gólovou pojistku přidat Šantrůček, mířil k bližší tyči, Schneider byl pohotový a balón vyrazil na rohový kop. V 56 minutě Kebl kolmou přihrávkou oslovil Svobodu, tomu však včasným vyběhnutím snížil střelecký úhel Lerch, a domácí útočník zblízka hostujícího gólmana nepřekonal. Kapličtí se tlačili na polovinu soupeře, díky tomu se otvírala obrana Spartakovců. V 63 minutě přečíslění Roudenských, které však Jusufi nedotáhl k zakončení. Po následném rohovém kopu na první tyči zakončoval mimo Budín. Dvacet minut před koncem Nowak uvolnil přihrávkou do vápna Svobodu, vybíhajícího Lercha však překonat nedokázal a prakticky z protiútoku přidali Roudenští druhý gól, když Horejšovu střelu z levé strany ještě stačil Schneider vyrazit, ale dorážející Pavel Jusufi poslal míč do okryté branky Spartaku – 0:2. Ke cti Spartakovců je třeba říct, že i za dvougólového manka se snažili zápas kontaktním gólem zdramatizovat. A za svou snahu byli odměněni, bohužel pro ně, až minutu před koncem, kdy v brance skončila šťastná křížná střela kapitána Tomáše Vávry – 1:2. Jenomže téměř ihned po rozehrávce se k míči dostal střídající Daniil Hryhorenko, namířil si to nejkratší cesto do vápna a střelou na bližší tyč definitivně ztvrdil výhrou hostů – 1:3. V nastaveném čase ještě o sobě dali vědět Spartakovci, po Mokošově přihrávce vyslal z pravé strany křížnou střelu Presniakov, Lerch však zasahovat nemusel. Kaplickým se nevydařil především první poločas, i když v jeho závěru nastřelili břevno a spálili tutovku. Po změně stran se viditelně zlepšili, ale hosté si dobře rozehrané střetnutí vzít již nenechali.

Zaslal: Libor Granec

TJ Malše Roudné B
Michal Rybák, (trenér): „Vzhledem ke zranění Juráska a Červeného, i dalších hráčů z kádru A týmu včetně dvou vyloučených, jsme celý týden dávali hlavy dohromady, aby oba celky odjely k zápasům, které se hrály ve stejný den i čas, i s pár hráči na střídání. Nám v tomto ohledu pomohli kluci z dorostu, za což patří dík jak jim, tak trenérům dorostu. Zápas to pro nás nebyl jednoduchý, hodně kluků nastoupilo na postech, kde ještě nikdy nehráli. Ale jako tým jsme podali zodpovědný a hlavně bojovný výkon, který nám přinesl tři body. Od začátku zápasu jsme se snažili mít míč pokud možno co nejvíce na kopačkách, což se nám i prvních 20 minut dařilo a to jsme korunovali i gólem po rohu, kdy se prosadil Zíka. Potom jsme trošku polevili a Kaplice se dostala do hry, ale do větší šance jsme ji nepustili. V poločase jsme si řekli, že musíme být stále aktivní a snažit se držet balon. Kaplice otevřela víc hru a my se dostávali do brejků, ale nedařilo se nám je dotáhnout do konce. Až v 70. minutě zatáhl balon po lajně do vápna Horejš a naservíroval Jusufimu před prázdnou bránu a vedli jsme 2:0. Kaplice se ještě nevzdala, a v 89. minutě po závaru před brankou snížila na 2:1 Vávrou. My jsme však drama nepřipustili a hned z protiútoku vstřelil Hryhorenko po pěkné akci na 3:1. Kluci podali dobrý výkon, a už to mělo i hlavu a patu.“