1.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Zubří začalo sezónu vítězně

29. Z. Hromádka - 26. K. Drda , 45. K. Drda , 70. V. Frňka
0

Juřinka zažila minulou sezónu velmi povedené jaro a bude jistě zajímavé sledovat, jestli si hráči trenéra Veselého přenesli formu i do další sezóny. Zatím to ale tak nevypadá. Po porážce v poháru s Podlesím přišla další domácí prohra, tentokrát se Zubřím 1:3.

Zubří na konci minulé sezóny lepilo sestavu, jak se dalo, ale vypadá to, že minimálně v podzimní části takové starosti mít nebudou. Brankáře Barabáše, který odešel chytat o ligu výše do Rožnova pod Radhoštěm, nahradil Jakub Jurka, který rozhodně nezklamal. V zápase čekali diváci na první branku do 26. minuty. Zubří, konkrétně kapitán Jurajda, rozehrával přímý kop, míč se dostal k Drdovi, který střelou z první mířil přesně za tyč – 0:1. Juřinka nepřipustila vedení Zubří dlouho. Už ve 29. minutě vyrovnal Zbyněk Hromádka, který skóroval po rohovém kopu – 1:1. Oba týmy se poté zatáhly a snažily se opatrnou hrou hlavně neudělat chybu. Zubří si ještě do poločasu vzalo vedení zpátky. Karel Drda vyslal nečekanou prudkou ránu, která zapadla přesně pod břevno - 1:2.

Po změně stran se hosté zatáhli a vyčkávali, co domácí tým vymyslí. Juřinka však směrem dopředu nebyla schopna si vypracovat žádnou šanci. Veškeré snahy domácích o vyrovnání rázně utnula 70. minuta. Hosté rozběhli protiútok po levé straně, Viktor Frňka narazil Drdovi, ten Frňkovi vrátil a následná střela skončila v levé šibenici – 1:3. V tu chvíli bylo již Zubří velmi blízko třem bodům. Domácí se vrhli do útoku, čímž otevírali svou obranu pro rychlé brejky. Zubří žádný nevyužilo, i tak ale může být spokojené se třemi body.

FC Zubří
Martin Nerád (Zubří, trenér): Čekal nás důležitý start do sezóny, v minulé sezóně jsme to moc nezachytili. S výsledkem zápasu jsem maximálně spokojen. Do utkání jsme šli posíleni o pár hráčů a myslím, že jsme neměli nikde slabinu. Vzali jsme si poučení z minulé sezóny a chceme mít kádr co nejpočetnější.