4.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Holešov nadělil i Slušovicím

0

Nováček krajské soutěže ze Slušovic přivítal na svém hřišti lídra z Holešova. Utkání bylo jednoznačné. Hosté stihli dát do konce prvního poločasu 4 branky a suverénně kráčeli k vítězství. Na začátku druhého poločasu je sice zbrzdilo vyloučení Olši, ale domácí toho dokázali využít jen ke vstřelení jedné branky.

Holešov rozhoduje zápas

Domácí tým vstoupil do zápasu vlažně, čehož hned využili hosté z Holešova. Ve 4. minutě šli hosté po rychlé přihrávce do otevřené obrany, míč dostal na kopačku Jakub Zahnaš, který sám před gólmanem neměl problém otevřít skóre zápasu – 0:1. Další branku přidali hosté v 10. minutě. Z velké dálky napřáhl Michael Palík a jeho střela z voleje skončila v šibenici domácí branky – 0:2. Z tohoto gólu brankář Kučera asi nebude mít nejčistší svědomí. Skvělý výkon Holešova pokračoval. V 28. minutě vybojoval Lukáš Marek míč, který se dvěma přihrávkami ocitl za obranou domácích, kde nabíhal Jakub Chudárek. Ten vyzrál kličkou na vyběhnutého gólmana a do prázdné brány vstřelil třetí branku – 0:3. Do konce poločasu musely Slušovice skousnout ještě jednu branku. Po centru z levé strany přehodil gólmana Lukáš Marek a bylo to 0:4.

Dvě červené a dvě branky na každé straně

Naději mohla domácím dát 48. minuta, kdy hostující Olša fauloval a musel předčasně do sprchy. Domácí ale z početní výhody nevytěžili nic víc, než jednu branku. V 56. minutě se střelou z hranice šestnáctky prosadil Jan Vlachýnský – 1:4. V 68. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Červenou kartu obdržel po úderu loktem do obličeje Antonín Burša. Od této chvíle už se utkání pouze dohrávalo. Domácí neměli síly na vstřelení tří branek, naopak byli to hosté, kteří přidali ještě jeden gól. V 83. minutě prošel obranou Andrij Lomaka a lobem přes vyběhnutého brankáře vsítil pátou branku – 1:5. Holešov se tak nadále nachází na prvním místě tabulky s plným počtem bodů.

SFK Elko Holešov
Martin Malík (Holešov, trenér): Utkání nám vyšlo velice dobře. Bylo důležité, že jsme rozhodli už v prvním poločase. Padaly také pěkné branky, což mohlo být i pro diváky zajímavé.