4.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

Bystřice bere body z Provodova

33. M. Tureček (vl.) , 45. J. Zakopal - 10. J. Habanec , 31. J. Habanec , 54. D. Krajcar , 57. D. Šindelek
0

Zkušený tým Provodova přivítal na svém hřišti Bystřici pod Hostýnem. Valašský klub, nově vedený trenérem Mariánem Palátem, předvedl produktivní výkon, který nesrazila ani vlastní branka Michala Turečka. Bystřice si nakonec z Provodova odváží tři body za vítězství 2:4.

Provodov smazal vedení hostů

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně a nepouštěly se do větších ofenzivních akcí. Jako blesk z čistého nebe pak přišla branka v 10. minutě. Po získání míče se hosté vrhli do útoku, po sérii přihrávek se Jakub Habanec ocitl sám před gólmanem Sedlákem a neměl problém vstřelit první branku utkání – 0:1. Další branka padla po půl hodině hry. Hosté vybojovali míč na své polovině a rychlou přihrávkou poslali do úniku Habance. Ten tísněn obráncem vystřelil z velkého úhlu a jeho střela zapadla přímo ke vzdálenější tyči – 0:2. Dvoubrankové vedení hostům příliš dlouho nevydrželo. Ve 33. minutě se k centru z pravé strany dostal Jiří Gargulák a jeho centr si do vlastní brány nepochopitelně srazil nikým netísněný Michal Tureček – 1:2. Domácí tým darovaná branka nabudila tak, že ještě do poločasu bylo srovnáno. Z přímého kopu se ze vzdálenosti 20 metrů prosadil krásnou střelou Jan Zakopal – 2:2.

Bystřice rozhoduje

Druhý poločas na góly už tak bohatý nebyl. První branku poločasu mohli vstřelit domácí, kteří dostali výhodu pokutového kopu po nastřelené ruce. Domácí Zakopal ale vůbec nedokázal trefit branku. Bystřice utkání rozhodla dvěma slepenými góly v 54, a 57. minutě. Nejprve hosté vyvezli míč ze středu hřiště, přihrávku do běhu dostal Radek Sadil, který utekl Aleši Urbánkovi a přesnou přihrávkou pod sebe nabídl míč Krajcarovi. Ten už neměl problém z prvního doteku vstřelit branku – 2:3. O chvíli později napřáhl z 25 metrů David Šindelek a brankář Sedlák plachtil vzduchem marně - 2:4. Domácí tým vrhl síly do útoku, ale ze své převahy nedokázal vytěžit ani jednu branku. Bystřice si tak domů odváží všechny tři body a v tabulce tak poskočila n třetí místo.

FC RAK Provodov
Josef Rak (trenér, Provodov): Utkání rozhodla naše neproměněná penalta a dvě slepené branky soupeře. Měli jsme velké množství šancí, ale více gólů jsme bohužel dát nedokázali.

L. Sedlák [-] - D. Urbánek [-] (71. P. Slončík [-] ) , T. Hnilo [-] (71. S. Beňo [-] ) , M. Laciga [-] - M. Velev [-] (80. A. Hellebrand [-] ) , V. Chalupa [-] , P. Novák [-] , J. Gargulák [-] (57. M. Hlavňovský [-] ) , M. Huťka [-] , J. Zakopal [-] - T. Ulman [-]