1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Dolní Heřmanice přerušily sérii proher a porazily vysoko Křoví B

33. J. Havelka , 53. J. Prokeš (p.) , 56. P. Ambrož , 59. P. Ambrož , 67. J. Žitnik , 74. P. Ambrož (p.) - 40. J. Pekárek , 64. M. Nevídal
0

Pětkrát po sobě odešly Dolní Heřmanice ze zápasu bez bodu, až v zápase s Béčkem Křoví protrhly střeleckou smůlu a vyhrály vysoko 6:2

První poločas přinesl dvě branky

V Dolních Heřmanicích již od pátečního tréninku bylo cítit odhodlání s dosavadním průběhem soutěže něco udělat. Domácí se totiž krčïlï na posledním místě tabulky s pouhými třemi body, které vybojovali na půdě Borů. Otazník visel nad gólmanem Lubošem Partlem, který odkulhal z duelu v Březí - Březké před týdnem. Naštěstí zranění doléčil a byl připraven chránit svoji svatyni. Strategie byla pro domácí jasná. Vyhrát za každou cenu! Již na předzápasovém rozcvičení dostává tento plán výrazný šrám v podobě absence kapitána Matěje Krištofa. Toho nahrazuje v ose pole zkušený Leoš Pelánek a přebírá i zodpovědnost v podobě kapitánské pásky, ze které má jistě velkou radost pokladník domácích. Heřmanice od minulého zápasu komplet překopaly sestavu až na místo stopera, kde již tradičně nastupuje s desítkou na dresu velezkušený Stanislav Barták. Na hrot domácí hrající lodivod Jirka "Kokeš" Prokeš postavil dva forwardy: rychlého Jaroslava Havelku a obrovitého Pavla "Huga" Ambrože. Záloha Křoví dorazila s velezkušenou soupiskou 11 borců a jistě neměla v plánu nechat všechny body v Heřmanicích. Od začátku se jim dařila kombinace mezi obránci po šířce hřiště a pozvolné posouvání míče po zemi na krajní záložníky. Heřmanice působily nebývale konsolidovaně a do šancí hosty nepouštěly. Hráči domácích využívali ofenzivní pravou stranu a po několika závarech se prosadil Jarda Havelka, když potáhnul míč přes svého strážce a pravačkou nedal Karmazínovi šanci - 1:0. Krušné chvíle přinesl svému týmu poslední v poli Standa Barták, když ztratil míč 30 metrů od vlastní branky a hosté ho jen vlastní nemohoucností nedokázali dopravit do brány. Hosté na čas zavřeli Heřmanice do vápna, které se opakovaně díky přílišné a naivní snaze o fotbalové řešení na své levé straně nemohli dostat z tlaku. Za první poločas je třeba pochválit agilního záložníka Křoví Vasila Kováče, který tvořil většinu akcí svého týmu. Do šatny šli hosté spravedlivou remízou, když po levé straně využili propadnutí několika hráčů a Jan Pekárek zakončil na smírných 1:1.

Dolní Heřmanice se ve druhé půli rozstřílely

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí, postupně sem jim dařilo téměř vše a tým Křoví z pažitu doslova vymizel. Vše začalo přímým kopem Zdeňka Nováčka, který opřel míč o ruku hráče Křoví ve zdi. Následný pokutový kop sice nechtěl nikdo vzít na sebe, kapitán Pelánek dokonce odkráčel na vlastní polovinu, ale nakonec srdcař Heřmanic, aktivně hrající Jirka Prokeš, nedal gólmanovi hostí šanci -2:1. Dále Heřmanice zahrozily přímým povedeným kopem z levačky Leoše Pelánka, který ale v bráně neskončil. V 56. minutě započal svoje galapředstavení hráč zápasu Ambrož, když využil své přímočarosti, síly, ale i techniky k protlačení se přes několik protihráčů do gólové šance - 3:1. 59. minuta, opět Ambrož - 4:1. Heřmanice vedly své akce přes střed hřiště, využívaly aktivity Ambrože, na kterého hráči Křoví nemohli najít recept. Levá strana spíše bránila. Křoví z ojedinělého brejku vybojovalo roh. Ten Miloš Nevídal hlavou proměnil, když si odskočil od svého strážce Honzy Bílka. Korigoval tedy na - 4:2. Střídající Honza "Jemen" Žitnik přidal do ofenzívy důraz a zaslouženě skóroval v 67. minutě na - 5:2, což opět potěšilo pokladníka Heřmanic. Povedený roh skvěle hrajícího záložníka Zdeňka Nováčka našel přesně hlavu "Huga" Ambrože, který ale neproměnil. Stejně ale svůj hattrick dokonal proměněnou penaltou po zemi k levé tyči. Byla by škoda nezmínit, že byla odpískaná opět na metrák vážícího Ambrože, kterému obránce doslova vyšplhal na záda. Výsledek - 6:2 si domácí již zkušeně pohlídali a mohli se radovat po několika kolech opět ze třech bodů. Křoví může po tomto nepovedeném zápase těšit jen to, že jsou pořád o bod před soupeřem z Dolních Heřmanic.

SK Dolní Heřmanice
Jan Bílek, hráč D. Heřmanic: Již po prvním poločase jsme vycítili, že máme konečně šanci vyhrát. Soupeř přijel bez střídání, Jirkovi Prokešovi se povedla sestava. Díky dnešní skvělé formě několika hráčů se i ostatní dostali do potřebné pohody a pod taktovkou Huga jsme soupeře zaslouženě přehráli. Dluh jsme měli také vůči fanouškům, které dnešní výhra doufám zahřála. Za sebe můžu poděkovat celému týmu za zodpovědný přístup.

TJ Sokol Křoví B
Robert Kalvoda, hráč Křoví B: V prvním poločase jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Takticky a disciplinovaně jsme bránili a podnikali rychlé protiútoky v podání hráče Koudelky. Pokud by tento rychlý atlet uměl více s míčem, tak by určitě proměnil minimálně jednu ze svých čtyř vyložených šancí, které měl. Ve druhém poločase nás domácí jednoznačně přehráli. Bojovností a nasazením z nás udělali pouze sparingpartnery a úplně zaslouženě vyhráli.

L. Pártl [-] - J. Prokeš [-] , L. Prudík [-] (76. M. Špaček [-] ) , S. Barták [-] - L. Pelánek [-] , J. Bílek [-] (70. L. Láněk [-] ) , Z. Nováček [-] , J. Dočkal [-] - P. Ambrož [-] - J. Havelka [-] (62. J. Žitnik [-] ) , L. Kadlec [-]

P. Karmazín [-] - L. Koudelka [-] , J. Pekárek [-] , D. Košut [-] , V. Kováč [-] , M. Domes [-] , M. Nevídal [-] , P. Liška [-] , R. Matyáš [-] , P. Křístel [-] , R. Kalvoda [-]

ŽK: 41. S. Barták , 65. Z. Nováček , 79. L. Láněk - 10. J. Pekárek , 73. R. Matyáš , 79. M. Nevídal .
Hráči zápasu: P. Ambrož .
Místo: Dolní Heřmanice. Počet diváků: 30. Rozhodčí: INVALD Lukáš - BARTÁK Vladimír (N), ROHOVSKÝ Milan (N).