23.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Koněšín doma srazil Náměšť B

7

Poslední tým soutěže z Koněšína zvítězil nad rezervou Náměšťě 4:1 a přiblížil se k předposlednímu Studenci na tři body

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Koněšín přivítal na svém hřišti rezervu Náměště, která ovšem přijela ve značně poslepované sestavě a na jejím výkonu se to nakonec projevilo…prvních deset minut – to bylo vzájemné oťukávání. Pak hosté přitlačili na pilu a hra se přesunula před vápno domácích. Ovšem byl to Koněšín, kdo udeřil hned ze svojí první šance, kterou ve 14´minutě proměnil ve vedoucí gól Čermák – 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali, protože o tři minuty přišel zákrok domácího obránce už v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Tomek – 1:1. První poločas se celkově nesl v přátelském a kamarádském duchu a pozvolnějším tempu, o čemž svědčí i to, že se první faul v zápase pískal až ve 29´minutě a za první dějství jich byly pouze tři…

Domácí rozhodli ve druhé půli

Druhá půle už ale byla divácky zajímavější. Hned po prvních pěti minutách hry se do jasné tutovky dostal hostující Bednář, ale toho tváří v tvář vychytal domácí gólman Macháček. Asi zlomový okamžik zápasu. Teprve nyní přidali domácí plyn, zvýšili aktivitu a zkvalitnili hru. Odměnou jim tak byla branka Nováčka, který se v 55´minutě prosadil krásnou individuální akcí – 2:1. To Koněšín nabudilo ještě víc a na branku hostujícího Štolfy se hrnul jeden útok za druhým. Gól domácího Konečného ještě nemohl být uznán pro ofsajd, ale v 65´minutě si stejný hráč spravil chuť po dalším z průniků gólovou přihrávkou na Čermáka, který dával prakticky do prázdné – 3:1. Poté tlak domácích sice mírně opadl, ale hosté tentokrát neměli ani fyzické ani morální síly ke zvratu. Koněšín si tak prakticky s přehledem hlídal vybudovaný náskok a dokonce se mu podařilo ještě necelých deset minut před koncem skóre upravit na konečných 4:1, kdy na konci pohledné akce zakončoval Heralecký do prázdné…

FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice B
Eliáš Jiří, hráč: Bohužel jsme do Koněšína jeli oslabeni o několik hráčů základní sestavy a to se projevilo i na skóre v druhém poločase . Nastoupili hráči co nebyli i tři roky na velkém hřišti.