23.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Rokytnice zdolala jednou brankou Lipník

7

Fotbalisté Rokytnice si v domácím zápase proti Lipníku připsali tři body za hubenou výhru 1:0

V první půli branka nepadla

První poločas nabídl divákům vyrovnanou partii. Míč byl častěji v držení domácích hráčů, ti se ovšem do větší šance nedostali. S koncovkou na tom byli podobně i hráči Lipníku ve žlutých dresech. Krajní hráči sice podnikali výpady směrem k rokytnické bráně, defenziva 1.SK si ale s nimi vždy v klidu poradila. Otevřít skóre ve prospěch Rokytnice mohl nejprve Dominik Píša, jej ale zradilo zpracování, posléze vedle tyče hlavičkoval Jan Syrový. Do kabin šla mužstva po úvodní vyrovnané pětačtyřiceti minutovce za stavu 0:0.

Domácí rozhodli jedinou brankou

Začátek druhého dějství patřil domácímu celku, který se také po sedmi minutách hry mohl radovat ze vstřeleného gólu. Střední defenzivní záložník Michal Štork našel přesnou kolmicí Patrika Svobodu, který poslal balón za záda vyběhnutého gólmana hostí. Přidat druhou branku mohl vzápětí Dominik Píša, osamocen ve vápně ale mířil pouze vedle brány. Následující půlhodina opět nabídla fotbal bez větších příležitostí na obou stranách. Vyložená šance rokytnických hráčů přišla až v samém závěru utkání, kdy střídající Marek Benáček naservíroval balón před bránu osamocenému Milanu Dufkovi, jehož střela byla ovšem zblokována. V poslední minutě se hostující lavička těšila po rohovém kopu z vyrovnávajícího gólu, ten však z důvodu faulu na gólmana neplatil.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Petr, hráč: První poločas nabídl divákům vyrovnanou partii. Míč byl častěji v držení domácích hráčů, ti se ovšem do větší šance nedostali. Začátek druhého dějství patřil domácímu celku, který se také po sedmi minutách hry mohl radovat ze vstřeleného a rozhodujícího gólu.

L. Hobza [-] - J. Bartejs [-] , J. Syrový [-] (61. M. Benáček [-] ) , L. Hakl [-] , D. Píša [-] , T. Barák [-] (72. P. Kremláček [-] ) , M. Štork [-] , M. Štork [-] (50. O. Bartejs [-] ) , J. Hakl [-] , P. Svoboda [-] , R. Šoukal [-]

Hajduk Lipník
F. Rohony [-] - J. Procházka [-] (85. T. Kratochvíl [-] ) - M. Vala [-] , Z. Svoboda [-] , A. Kisela [-] - D. Vozár [-] - R. Petříček [-] (64. A. Horký [-] ) , L. Žák [-] (46. M. Tretera [-] ) , V. Mašeja [-] , T. Kutálek [-] , Š. Vala [-]

ŽK: 86. M. Štork , 89. P. Svoboda - 11. A. Kisela , 50. D. Vozár .
Hráči zápasu: J. Hakl - Z. Svoboda .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: KALINA Oldřich - ADAMENKO Vasyl, LIUSIK Dmytro.