10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Rezerva Malše Roudné remízovala v Boršově

20

Aktuální lídr tabulky zajížděl do Boršova. Tam ho nečekalo lehké utkání a to se potvrdilo. Zápas skončil remízou a rezerva Malše Roudné ztratila vedoucí pozici v tabulce.

Zbyněk Německý poslal domácí do vedení

Zápas začal lépe pro domácí, když se již ve 4.minutě prosadil Německý. Roudenští se do konce první půle snažili vyrovnat, ale v cestě jim stál dobře chytající Budín, který postupně zlikvidoval několik dalekonosných střel Wohlgemutha a poté samostatný únik Krále. I tak se hostům podařilo Budína dvakrát překonat, míč ovšem v prvním případě orazítkoval tyč a v druhém břevno. Do šaten tak šli spokojenější domácí.

Hostující tým otočil stav utkání, domácí tým stihl vyrovnat

Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu. Bojovný výkon předváděli oba týmy. Roudenský Bilas zazvonil po třetí o tyčku Boršovské svatyně a bylo to varování před bouří. Za nedlouho se na vápně uvolnil kličkou Podlaha a sám proti Budínovi uspěl. O minutu později už vstřelil vedoucí gól, když po dobré kombinaci zakončoval ve skluzu do poloprázdné branky. Boršovští se odmítli vzdát a chytili druhý dech. Jejich bojovnost jim pomohla i při vyrovnávací brance, když vyhráli dva hlavičkové souboje na vápně a míč se dostal k Pokornému, kterého vychytal Graman, míč se ovšem odrazil zpět před Boršovského útočníka a ten si na po druhé věděl rady. Do konce zápasu se domácím ještě povedlo trefit břevno z přímého kopu. Roudné hrozilo už jen rychlými kontry, ale žádný z nich se neujal. Po krásném derby se tak oba týmy musely spokojit pouze s bodem.

TJ Malše Roudné B
Jiří Hošna (hráč): Zápas měl od začátku správný náboj. Můžeme litovat neproměněných šancí, ale na druhou stranu jsme mohli ještě další branky obdržet. Remíza je za mě spravedlivá, oba týmy zápas odmakali a fotbalový bůh přiřknul každému bod. Z Boršova se nebudou vozit body nikdy lehko a pro náš mladý mančaft to byl výborný zápas, který nám ukázal, co můžeme pořád zlepšovat.