13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

Chlístov zvítězil v Horním Újezdu

10

Fotbalisté Chlístova si přivezli z horké půdy  Horního Újezdu cennou výhru 2:3

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Ve třináctém kole přivítali domácí na svém hřišti tým Slavie Chlístov. Domácí po nezdaru na hřišti Studence se chtěli případným domácím vítězstvím pokusit bojovat o třetí místo v tabulce. Zápas za slunečného, ale větrného počasí začal celkem opatrně. Obě mužstva se snažila o kombinaci, ale především na straně domácích docházelo ke zbytečným nepřesnostem a ztrátám míče. Domácí hráli v první půli s pomocí větru v zádech, ale první ohrožení braky soupeře došlo až v 19. minutě, kdy A. Bartes se ocitl před gólmanem hostí, bohužel střela šla jen do nohy a následnou dorážku Š. Čermáka zneškodnil obránce hostí. Hosté měli šanci v podobě rychlého brejku, kdy vše zdárně vyřešil gólman domácích P. Hradecký. Domácím se přece jen podařilo jít do vedení ve 24. minutě po kombinaci a dorážce z blízka se prosadil M. Zvěřina. Domácím se však vedení nepodařilo udržet delší dobu. Ve 26. minutě po zahraném rohovém kopu hostí vtrhl do malého vápna K. Kocmánek a bylo srovnáno. Od té chvíle se hra více oživila, ale ani jeden z týmů již své možnosti ke vstřelení branky nevyužil.

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

Ve druhé půli začali aktivněji hosté. Snažili se s pomocí větru více střílet a pokusit se ohrozit branku domácích. Některé střely však nebyly tak přesné nebo je zneškodnil P. Hradecký. Radost domácím přinesla 65. minuta, kdy se po opakovaném rohovém kopu prosadil po druhé klasickým „koníčkem“ M. Zvěřina. Poté se hra deset minut vyvíjela zcela v klidném tempu, bez nějakých potíží pro domácí. V této pasáži měl velkou šanci A. Bartes, který vybojoval svým důrazem míč, ale v tváří tvář s gólmanem hostí přestřelil. Vše se změnilo 75. minutě, kdy pomezní rozhodčí otočil zcela zjevný faul na domácího V. Pavlíka. Hosté tak dostali možnost zahrávat volný přímý kop. Míč P. Hradecký vyrazil před sebe, kde stál zcela volný M. Svoboda a z blízka vyrovnal na 2:2. Tím to bohužel pro domácí neskončilo. Neuběhla ani druhá minuta od vyrovnávacího gólu hostí a v 77. minutě přízemní střelou za levou tyč navýšil skóre pro hosty na 3:2. Poté se domácí snažili o vyrovnání, ale již marně. Hosté si výhru pohlídali „zdržovací“ taktikou, ke které jim domácí hráči pomáhali zbytečnými fauly a ztrátami míče. Hosté si tak odvezli tři body a poskočili v tabulce na třetí místo

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petrl, trenér: Zápas se Slávií Chlístov je vždy pro nás těžký. Někteří stále tvrdí, že proti tomuto soupeři neumíme zahrát, ale není to až tak pravda. Vždy se nám podařilo v zápase vstřelit první branku, ale nedokážeme svůj náskok navýšit. Je to zapříčiněno neproměňování vyložených šancí. Máme vstřeleno 25 branek. Kdybychom proměnili alespoň polovinu šancí, pohybovali bychom se v jiných číslech a na třetím místě s náskokem x bodů na čtvrté místo v tabulce. Zdá se mi, že se na nás projevuje únava a četná zranění. Nemůžeme nějak podat opět nadstandartní výkon. Snad poslední dvě kola zvládneme. Soupeři gratuluji ke třem bodům a přeji zdraví.

P. Hradecký [-] - T. Vávra [-] , L. Loucký [-] , V. Pavlík [-] (88. R. Palík [-] ) , J. Homolka [-] , T. Kaláb [-] (46. D. Vošický [-] ) , Š. Čermák [-] , J. Pivoňka [-] , A. Bartes [-] , M. Zvěřina [-] , O. Uličný [-]