--

--

Velmez ukončil sérii Prostějova

0

Devět zápasů bez prohry, osm výher a jedna remíza. Jednou to přijít muselo, Velmez přerušil tuto parádní sérii Prostejova.

Už po třech minutách hlavičkoval na malém vápně Smejkal, kterého Kofroň zázračně vychytal, Dolejš následně z dorážky přestřelil. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Machálek posunul balón do uličky Nekudovi, který střelou k tyči otevřel skóre.Neuběhla ani čtvrthodina, když se odvážně pustil do šestnáctky Hirsch, odražený míč se nečekaně dostal k Nekudovi, který ale mířil mimo bránu. Na druhé straně Kofroň likvidoval Berkovu střelu. Stejně vydařený zákrok předvedl při Dolejšově pokusu z pravé strany.Po necelé půlhodince Nekudův volej z otočky proletěl nad břevnem. Domácí se dostali do vedení po standardní situaci. Na rozehraný nepřímý volný kop naskočil nekrytý Šimáček a do protipohybu Kofroně zavěsil.Sedm minut před přestávkou se domácí diváci radovali potřetí. Dolejš nadále hýřil aktivitou, jeho hlavičku mířící těsně pod břevno vytáhl Kofroň, vzápětí pomohla i tato část brankové konstrukce. Nekudova hlavička po přihrávce Zelenky neměla dostatečnou razanci a domácí brankář si s ní lehce poradil. Těsně před přestávkou si na Dolejšovu přihrávku naběhl Demeter, jeho jedovku Kofroň vychytal.

Na začátku druhé půle se hlavičkově neprosadil Smejkal ani Nekuda. Třetí branku domácích zařídil opět Dolejš, ke kterému se vrátil míč po rozehrávce přímého kopu, ten jej potáhl po pravé straně a předložil jak na podnose před branku Patriku Muchovi, který nemohl zaváhat.Vzápětí si ale na vydařený centr naběhl Nekuda a zcela sám před brankářem technicky snížil opět na rozdíl jedné branky. V zápase se už nic neudálo a tři body tak překvapivě zůstaly ve Velkém Meziříčí.

FC Velké Meziříčí
Libor Smejkal,trenér domácích: „Našemu mužstvu vyhovuje hrát proti soupeři, jakým je Prostějov, který má snahu jít dopředu. Fotbal je pak zajímavý jak pro diváky, tak pro samotné hráče. V prvním poločase jsme asi Prostějov přehráli, přestože jsme udělali hrubou chybu a hosté dali z prvního brejku branku. I když jsme si chtěli dát pozor na Nekudu s Kroupou, ukázalo se to jako marná snaha, oba jsou nadstandardní hráči. Prostějov to nezabalil, bojoval až do samotného závěru. Diváci viděli pěkný fotbal a snad mohu říci, že jsme vyhráli zaslouženě,“

1.SK Prostějov
Milan Machálek - 1.SK Prostějov: ,,Prostě to někdy muselo přijít, že nevyhrajeme. Nejsme kapela no. Začátek utkání nás trošičku zaskočil, ale dali jsme z naší první gólové situace branku a byli jsme ve vedení. Hosté byli lepší nebo spíš bych řekl tak, že chtěli víc, než my. Byli více běhaví. První poločas od nás nebyl moc dobry výkon. Druhý poločas jsme začali trošku běhat a hra se vyrovnala. V některých momentech jsme měli převahu, ale pak jsme dostali na 3:1. Naše snaha se ještě více zvedla a snížili jsme na 3:2 Pak už to domácí rozkouskovali a výsledek si pohlídali. ''

R. Invald [-] - P. Mucha [-] , R. Šuta [-] (90. P. Pokorný [-] ) , L. Berka [-] , R. Demeter [-] , J. Šimáček [-] , E. Smejkal [-] , V. Kratochvíl [-] , R. Vyskočil [-] (76. Z. Mucha [-] ) , P. Dolejš [-] (86. J. Dufek [-] ) , J. Krejčí [-]

Z. Kofroň [-] - M. Hirsch [-] , A. Rus [-] , P. Krejčíř [-] , M. Sus [-] - T. Langer [-] (46. J. Koudelka [-] ) , Z. Fládr [-] , L. Zelenka [-] (53. L. Petržela [-] ) - M. Machálek [-] (80. M. Sečkář [-] ) , P. Nekuda [-] , K. Kroupa [-]

ŽK: 38. E. Smejkal , 44. P. Mucha , 78. R. Šuta - 30. Z. Fládr , 77. P. Krejčíř , 89. M. Hirsch .
Místo: V. Meziříčí - hlavní. Počet diváků: 520. Rozhodčí: Slabý Jiří - PETR Zdeněk, KONDLER Petr.