12.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2020-2021

--

--

Hazlov porazil Žandov nejtěsnějším rozdílem

6

Velice vyrovnané utkání bylo k vidění ve 12. kole 1.B třídy Karlovarského kraje mezi týmy FC Jiskra Hazlov a TJ Sokol Dolní Žandov. Oba týmy vyšly v předchozím 13. kole bodově na prázdno, oba týmy tak měly co napravovat.

Osobní souboje, žluté karty, góly žádné

Od úvodu utkání byli Žandovští o něco aktivnější, dařilo se jim soupeře přehrávat a vytvořili si i dvě velké příležitosti. Nejprve se před bránou ocitl kapitán Daněk, který ale hlavou nasměroval míč těsně vedle domácí svatyně. Chvíli poté pálil z nadějné pozice Bátovský a ke smůle hostů nastřelil pouze tyč. Domácím se pak podařilo hru srovnat a povětšinou se tak hrálo ve středu pole. Ve hře bylo k vidění několik tvrdých soubojů, často za hranicí pravidel, což ocenil rozhodčí žlutými kartami, v 9. minutě pro domácího Stanislava Šlesingera a v minutě 21 pro hostujícího Patrika Tundera. Zlomový okamžik přišel po půlhodině hry, kdy přišel Žandov o svého špílmachra Michala Jakubce, který musel hřiště kvůli zranění opustit. S odchodem Jakubce se znatelně vytratila kreativita v týmu hostí, a ti se tak spoléhali převážně na nákopy. Ještě před poločasem měli hosté další slibnou šanci, kdy po průniku Lukáše Bátovského po levé straně a následném centru netrefil v těžké pozici Tomáš Rada odkrytou branku. Domácí se nedrželi pozadu a také si vytvořili několik příležitostí, na gólovou šanci si však museli ještě počkat.

Větší důraz nakonec domácím přinesl vítězství

Druhý poločas začali lépe domácí z Hazlova, na Žandovu se začínala projevovat absence zraněného středopolaře a také úbytek fyzických sil. Hazlovští byli nebezpečnější a více drželi balón, soupeři příliš nedovolili. Velikou šanci domácích uhasil gólman hostů Dominik Mašek, když se na něj řítil sám útočník Hazlova. Zápas se po celou dobu nesl v duchu tvrdých a dúrazných soubojů, což demonstruje celkem 9 udělených karet. Jediná branka utkání přišla v 76. minutě, kdy zpoza vápna vypálil domácí kapitán František Mezera, jehož lehce tečovanou střelu ještě dokázal gólman hostů vytlačit na břevno, ale větší důraz domácích a lehké zaspání hostů znamenalo, že se k odraženému balonu jako první dostal Zdeněk Bartošek, který míč uklidil do prázdné branky a domácí tak vedli 1:0. Žandovští chtěli utkání zvrátit a spoustu sil vrhli do útočení, ale vyloženou gólovou šanci si nevytvořili. V závěru zápasu došlo k potyčce v domácím vápně, která vyústila v červenou kartu pro obě strany (Robert Nožina, Miroslav Daněk). Víc už ani jeden z týmů nestihl, a domácí tak berou velice cenné tři body za výhru 1:0

TJ Sokol Dolní Žandov
Míra Daněk (kapitán hostů): I přes hodně oslabenou sestavu jsme věřili, že jsme schopni si nějaké body odvézt. Do Míšovo zranění jsme byli lepším týmem, ale neproměněné šance udrželi domácí ve hře. V druhém poločase byli domácí lepší, měli několik šancí a jednu z nich na neštěstí pro nás využili. Bohužel na konci utkání jsem neudržel emoce na uzdě a nechal se hloupě vyloučit, za což bych se rád omluvil.

FC Jiskra Hazlov
L. Fuxa [-] - M. Mikeš [-] (54. V. Strnad [-] ) , M. Heřmanský [-] (70. Z. Bartošek [-] ) , V. Strnad [-] , M. Jurky [-] , S. Šlesingr [-] (46. F. Fuxa [-] ) , J. Kadlec [-] , F. Mezera [-] , J. Šole [-] , J. Rossmeisl [-] , R. Nožina [-]

D. Mašek [-] - M. Setnička [-] , L. Hladký [-] , T. Rada [-] , L. Bátovský [-] , Š. Kundrát [-] , M. Jakubec [-] (32. J. Jakubec [-] ) , T. Setnička [-] , M. Daněk [-] , P. Tunder [-] , T. Hemmerka [-]

ŽK: 9. S. Šlesingr , 47. M. Mikeš , 65. M. Jurky , 76. J. Kadlec , 78. V. Strnad - 21. P. Tunder , 52. M. Setnička . ČK: 87. R. Nožina - 87. M. Daněk .
Místo: Hazlov. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Lhotka Jindřich - PROCHÁZKA Jaroslav, PACELT Robert.