4.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2020-2021

Rokytnice doma vydřela s Třebelovicemi výhru

16. M. Bartejs , 75. M. Štork - 67. O. Jurka
11

Fotbalisté Rokytnice vybojovali důležitou výhru nad Třebelovicemi v poměru 2:1

Domácí šli do vedení

Hned od prvních minut byli rokytničtí hráči lepším týmem na hřišti a po čtvrt hodině hry se domácí kotel mohl radovat ze vstřelené branky. Po Stehlíkově přihrávce dokázal Bartejs tváří v tvář gólmanovi dostat balón do sítě. I nadále byl míč více na kopačkách rokytnických hráčů, kteří se hnali za vstřelením druhé branky. Haklovu hlavičku reflexivním zákrokem skvěle zneškodnil gólman Nesiba a podobně si počínal i proti šancím dalších domácích hráčů. Perfektně fungující obrana nepouštěla hráče hostujícího celku do větších šancí. Nejblíže ke vstřelení branky byly Třebelovice ve 30. minutě, když se sám na bránu řítil Máca, ovšem gólman Hobza střelu vyrazil a podržel svůj tým.

Domácí urvali první výhru

I ve druhé půli sledovalo sto padesát diváků pohledný zápas, ve kterém měli navrch domácí. Uklidnění v podobě druhé branky pro Rokytnici ne a ne přijít. Bartejsovu střelu z úhlu chytil brankář Nesiba a ve vyložené šanci Štork přestřelil z malého vápna bránu a další střely končily pouze za Nesibovou svatyní. Zato hosté dokázali v 67. minutě zásluhou Jurky vyrovnat. Vyrovnávající gól Třebelovice nabudil a hráči v červených dresech si vytvářeli spoustu šancí, jednu po druhé ale likvidoval výborně chytající gólman Hobza. Po osmi minutách se vítězství přiklonilo zpět na stranu domácích. Na konci krásné fotbalové akce byl Štork, který po přihrávce Hakla rozvlnil síť a vykouzlil úsměv na tváři všem rokytnickým fanouškům. Zvýšit na 3:1 mohl střídající Barák, avšak jeho střela proletěla pouze těsně vedle tyče.

TJ Třebelovice
Máca Marek, hrající trenér: Byli jsme vůbec rádi, že jsme na utkání odjeli v 11 lidech. Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a zaslouženě šli do vedení. Od 20 minuty jsme se ale oklepali a vytvořil si několik jasných gólových šancí, které jsme nedokázali proměnit. Ve druhé půli jsme zaslouženě vyrovnali a měli několik dalších branek na noze, ale místo vedoucího gólů jsme darovali domácím rozhodující branku. Bohužel dnes nebylo štěstí na naší straně, ale musím poděkovat všem naším hráčům, všichni odvedli maximum práce