1.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2015-2016

TJ Sokol Záblatí se trefil rovnou pětkrát

19. T. Had , 38. A. Černý , 67. M. Kolafa , 71. M. Kolafa , 85. A. Černý
0

Prvním kolem začal o víkendu Okresní přebor mužů na Prachaticku. Sokol Záblatí přijel na  horkou půdu do Zdíkova.

Od prvních minut bylo znát na hostech veliké nasazení a během prvních patnácti minut si vytvořili několik vyložených šancí, z kterých však pouze třikrát zazvonila tyč domácí svatyně. Až zhruba po půl hodině hry dokázal propasovat za záda výborně chytajícího domácího brankáře míč hostující Had - 0:1. Druhou branku hostí vstřelil těsně před odchodem do kabin aktivní Černý - 0:2.

Druhou půli se moc na obrazu hry neměnilo. Vstup do druhého dějství byl chvílemi nervózní a hosté místo poklidného hlídání svého vedení se občas nechali vystavit pod tlak svými nepřesnostmi. Nicméně definitivní klid pro Záblatí vystřelil kanonýr Miroslav Kolafa - 0:3. Poté se již dohrávalo v klidném tempu a hosté ještě přidali další dvě branky, podruhé dokázali skórovat Černý - 0:4 a Miroslav Kolafa - 0:5. Domácí celek výrazně zahrozil jen málokrát, nejvíce v samotném závěru utkání, kdy se blýsknul krásným zákrokem hostující brankář Kuttenberg. Záblatí si tak připsalo první důležité tři body, zatímco domácí celek ze Zdíkova bude muset o první body v nové sezoně bojovat v dalším kole.

TJ Sokol Záblatí
David Lachkovič kapitán - "Jsem spokojený s výkonem družstva zejména v prvním poločase, kdy jsme na trávníku jasně dominovali. Mrzí mě jen neproměněné šance, to by nás mohlo v dalších zápasech mrzet.":