2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Zřejmě slušnej oddíl - Koudelka nasměroval Dříteň za třemi body

0

Frymburk se proti Léblovi a dříteňské obraně prosadit nedokázal, domácí rozhodli ve druhé půli.

Čekání na rozhodnutí

První půli to byl hostující celek, který si dokázal vypracovat jako jediný brankové příležitosti. Domácí vykopávali zakončení hostujícího forvarda z brankové čáry, Frymburští měli i tři další tutovky, ale Lébla nepřekovali. Vše podstatné se tak chystalo pro druhou půli, do které si Dříteň schovala veškerou útočnou aktivitu, které v prvním dějství příliš nepředvedla...

Dříteň si za druhou půli výhru zasloužila

Druhá pětačtyřicetiminutovka patřila Dříteňským. Ti se dostali k útočení a také v 62. minutě poprvé skórovali. A to z první střely na bránu v zápase! Soupeř nechal Koudelkovi prostor na velkém vápně, ten zamířil, vystřelil a úplně přesně trefil cíl - skoro do šibenice a bylo to 1:0. Za patnáct minut přidal Koudelka druhý gól, a to po pěkné akci, kdy doklepával míč do prázdné brány po Pfefferově nahrávce. Ačkoliv hosté reklamovali jeho ofsajdové postavení, bylo to 2:0. Frymburku nepřála v zápase štěstěna - hosté nastřelili tyčku a odražený míč se zamířil od zad brankáře na roh. Další tutovku měl Koršala, který ještě za stavu 1:0 brankáře domácích překonal, ale trefil do zad  svého spoluhráče. Hostům zkrátka nebylo přáno, a tak Klimeš pak před závěrečným hvizdem do otevřené obrany přidal poslední gól.

TJ Dříteň
Tomáš Slepička (obránce Dřítně): „Kuře našlo zrno (směje se). Výsledek je ale pro soupeře docela krutý. Při velkém horku toho první poločas moc nenabídl, jednu šanci měl Frymburk. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší, hráli jsme supr, dávali góly. Koudelka dal dva, hodně toho naběhal, na to, že začal s fotbalem po nějakých devíti letech, je vidět, že se zlepšuje zápas od zápasu. Frymburk hrál docela pěkný fotbal, nebyl úplně bezzubý, ale gól nedal. Výhru jsme si myslím plně zasloužili.“

FC Šumava Frymburk
Vlastimil Mertl (trenér Frymburku): "Prohráli jsme, protože jsme nedokázali dát gól z ničeho a domácí vystřelili třikrát na branku a dali tři góly, i když ten druhý byl z jasného ofsajdu, který na hřišti neviděl asi jen pomezní rozhodčí. Kluky jsem po zápase pochválil, protože odehráli výborný zápas, ale bez gólů se vyhrát nedá. Je pravda, že jsme propadli v koncovce a tím jsme asi prohráli zaslouženě, ale byl to vyrovnaný zápas ve kterém jsme byli lepší, ale hraje se na góly a ty my jsme prostě nedali. Ke konci už jsme neměli síly, protože nás bylo opět málo a v úmorném horku jsme nemohli ani střídat. Všechny naše hráče opravdu chválím za bojovnost a předvedený výkon i přes vysokou prohru."