5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Černá zabrala a dotáhla dvougólovou ztrátu

0

Konečně povedený domácí zápas, říkali si Netoličtí ve 31. minutě po druhém gólu. Jenže bojovníci z Černé se nevzdávají...

Tři branky v první půli

Neurovnaná první dvacetiminutovka zápasu jako kdyby skončila prvním, víceméně náhodným gólem. Bublík podcenil lehký nákop, míč mu proklouzl rukavicemi a do prázdné brány dorážel míč Milan Pešek - 1:0. Domácí tento okamžik nakopl a byli v ofenzivě hodně aktivní, svou snahu završili Netoličtí pěkným gólem na 2:0 - na centr si naběhl Václav Vlášek a uklidil míč do sítě. Rychlí hráči Černé v Pošumaví dělali netolické obraně velké problémy. Ale gólové odměny se dočkali až ve 38. minutě. Patrik Pavlis využil zaváhání soupeře, prokličkoval se ve vápně k zakončení a zavěsil - 2:1.

Hosté byli lepším celkem

Netolice ve druhé půli daly nohu z plynu a hosté na hřišti hráli prim. Domácí obrana ale dokázala s vydatnou pomocí Plojhara útoky dlouho odrážet. Až do 81. minuty. To si po rohovém kopu našel volný prostor Jozef Havierník a hlavou se nemýlil - vyrovnáno, 2:2! Ale ani to Černé nestačilo a makala dál. Mladý brankář Plojhar předvedl tři výborné zákroky, kterými Netolicím zachránil bod. Po zápase nebyl zcela spokoejný ani jeden z týmů, Netolice sice vedly o dvě branky, ale nakonec byly rády za získaný bod, hosté zase v závěru zapařili šance, které mohly znamenat vítězství...

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU: FOTBALUNAS - JIHOČESKÝ KRAJ

1. FC Netolice
Jiří Nárovec (trenér Netolic): "Začali jsme velmi vlažně, dvacet minut nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Od prvního gólu jsme byli aktivní, korunovali jsme to pěknou druhou brankou. Vypracovali jsme si náskok, ale Černá rozhodně nebyla odevzdaná, i na našem velkém hřišti chtěla hrát fotbal. Má poměrně jednoduchý systém nakopávaných balónů, ale adresných, a nám dělalo občas problémy zachytit náběhy rychlých hráčů. Srazila nás chyba, stejně jako před týdnem, u rohového praporku, kde místo jednoduchého odkopnutí balónu jsme to řešili fotbalově. Hosté byli ve druhém poločase lepší, my se nedostali do tempa, působili jsme mátožně, nebylo to ono. Soupeři jsme umožnili vyrovnání, které si musím konstatovat bohužel zcela zasloužil. Hráli jsme špatně, nechci se vymlouvat na to, že nám přibyli zranění, že máme marodku. Pořád je nás jedenáct. Sestava asi nebyla optimální, ale to nic nemění na tom, že jsme doma nepodali výkon, jaký jsme chtěli a opět odevzdali body. Sice jsme doma ještě neprohráli, ale máme tři plichty, ani ze stavu 2:0 jsme to nedotáhli do vítězného konce. Soupeř si minimálně bod zasloužil, sahal po třech. Vzhledem k výkonu bod beru. Sedmnáctiletého Plojhara jsem chválil minule, chválím ho i teď, je na něj spoleh."

TJ Černá v Pošumaví
Dominik Cerkl (Černá): "První poločas byl z naší strany bídný, náš výkon byl podprůměrný, laxní. A dostali jsme dva laciné góly. Ve hře jsme měli hodně nepřesností. Ale pak jsme si v kabině něco řekli, to jsme bezezbytku plnili a druhý poločas byl myslím naprosto v naší režii. Ve druhém poločase všichni makali plno, ale do hry nás dostal v první půli pěkný gól Pavlise, díky kterému jsme neztratili v zápase kontakt."

T. Plojhar [-] - P. Beneš [-] , J. Pivoňka [-] , M. Řehoř [-] , M. Pešek [-] - J. Urban [-] , D. Andres [-] , V. Vlášek [-] , S. Šulc [-] - L. Kisvetr [-] (75. F. Rokůsek [-] ) , P. Reindl [-]

J. Bublík [-] - J. Černý [-] , M. Frnka [-] , K. Strnad [-] , T. Kordík [-] - K. Zeman [-] , P. Pavlis [-] , K. Vrba [-] , M. Sivák [-] , M. Uhlíř [-] (46. L. Brůha [-] ) - J. Havierník [-]

ŽK: 46. J. Pivoňka , 71. P. Beneš , 87. J. Urban - 79. T. Kordík .
Hráči zápasu: T. Plojhar - P. Pavlis .
Místo: Netolice. Počet diváků: 85. Rozhodčí: Hnilička Jaroslav - Pekárek, Harvalík.