12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

0

Sedlecký útočník byl hlavní hvězdou zápasu, když vzdorující Kameňák srazil k zemi hattrickem.

Stegbauer srovnal

Sedlec na mladé mužstvo Kamenného Újezda vletěl, v prvním poločase měl dost šancí. Peterka ztroskotal na Dudákovi, který se dobře uvolnil přes obránce, ale hostující brankář skvěle vyběhl a nadvakrát míč pokryl. Na druhé straně mířil Stegbauer křížnou střelou dva metry vedle tyče. Ve 14. minutě se Sedlec dostal do vedení, když Kučera nejprve zblokoval přímý kop, aby míč následně levačkou po zemi napálil do sítě - 1:0. Chromého Kučera napálil do sítě. Přicházely další šance na obou stranách, ovšem s nepřesným zakončením. Jenže velezkušený Stegbauer pak dostal až příliš prostoru a bombou zpoza velkého vápna vyrovnal. Tyto střely Stegbauer umí - 1:1.

Kučera byl v 88. minutě duchapřítomný

Po poločase měl Sedlec převahu, ale poměrně jalovou. Peterka odmítl po standardce z dobré pozice na zadní tyči poslat míč do sítě po Chromého standardce. Chromý zahrál dobře i následný přímák z takřka totožné pozice, tentokrát hlavičkoval nepřesně Kučera. A tak udeřilo na druhé straně. Štěpánek skluzem obětavě posunul míč dopředu, brankář Hanzal se srazil při výběhu s obráncem Kozlem a Svobodný před prázdnou brankou to měl už hodně snadné a Kameňák vedl - 1:2. Jenže tentokrát domácí zápas Sedlec dokázal otočit. Pavlíček prošel přes půl hřiště a jeho střele chybělo jen málo. Pak zatáhnul míč opět Pavlíček, posunul ho na pravou stranu vápna na Kučeru a ten trefil křížně k tyči - 2:2. Agilní Pavlíček, který přitom nastoupil se sebezapřením, byl blízko třetí brance, Dudák ale po jeho průniku skokem zasáhl. Na ruhé straně Sládkovu střelu po Stegbauerově přiťuknutí likvidoval Hanzal. Kučera poté z úniku střílel slabě, domácí Chromý neuspěl zakončení z velkého vápna a zdálo se, že zápas skončí smírně. Ale chvilku před koncem se ke Kučerovi odrazil míč po přímém kopu Chromého (který prodloužil Zíka a nešťastně tečoval Kotalík) a sedlecký šutér završil hattrick, ale hlavně přihrál svému týmu všechny tři body - 3:2. Byl to boj do samého konce se šťastným koncem pro domácí, tři body mohli klidně zabrat i hosté...

SK Sedlec
Tomáš Kučera (útočník): Na podzim je to doma stále dost podobná písnička, většinou dáme první gól, útočíme, jsme o něco lepší, ale pak lacino inkasujeme. Když jsme pak ve druhém poločase po nedorozumění brankáře s obranou dostali druhý gól, vypadalo to s námi nedobře. Naštěstí tentokrát se mě drželo střelecké štěstí, nejdřív jsem to trefil křížně za tyč a vyrovnal, no a chvilku před koncem se ke mně odrazil míč a já ho uklidil do branky. Hattrick samozřejmě hodně těší, zejména když přinesl body. Ještě bych rád zmínil obětavého Pavlíčka, v jeho zdravotním stavu by 99 % hráčů nenastoupilo, on to šel zkusit na pár minut, protože nás bylo málo, a nakonec vydržel celý zápas. Zlaté body, teď ještě derby s Netolicemi a už se těšíme na pauzu, abychom doléčili šrámy.