25.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2014-2015

--

--

V derby zvítězil Valmez

0

Za vysokých letních teplot se odehrálo derby mezi Podlesím a rezervou Valašského Meziříčí. V něm od začátku tahali za delší konec hráči Valmezu. Na konci prvního poločasu se ujali vedení díky brance Macíčka. V druhém poločase přidal druhou branku Výmola. Podlesí už stihlo jen snížit brankou Holčáka

Utkání začal lépe tým Valmezu, který vyslal první střelu na bránu Ostřanského v 5. minutě. Ve 12. minutě zahodil velkou šanci Rybenský, který po zaváhání gólmana netrefil přesně ani střelu ani přihrávku před bránu. Oba týmy se pak snažily hlavně neudělat chybu a tak další šance přišly až před koncem poločasu. Nejprve Blažek po centru z pravé strany střílel pouze do boční sítě. Valmez odpověděl protiútokem, na jehož konci Výmola střílel těsně kolem branky. Hosté se však přece jen ujali do konce poločasu vedení.  Po chybné rozehrávce Podlesí měl Macíček snadnou úlohu a trefou do prázdné brány ukončil první poločas – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe Podlesí. Hned v 47. minutě přišla střela domácích, kterou obrana tečovala na roh. Z něj byla nebezpečná hlavička, kterou brankář Majer pokryl. V 55. minutě se ocitl sám před brankářem Rybenský, ale Majer byl včas venku z brány a zakončení domácímu útočníkovi zhatil. Valmez hrozil hlavně z protiútoků. Jeden takový se odehrál v 60. minutě, ale čtyři hostující hráči nedokázali svůj útok proti dvěma obráncům využít. Hra se poté vrátila před branku Valmezu, kde Bělocký vybojoval míč a tváří v tvář Majerovi zvolil místo zakončení nepřesnou přihrávku. Valašské Meziříčí přidalo druhou branku z rohu – přesně se trefil Výmola – 0:2. Podlesí snížilo o pět minut později. Výbornou přihrávku za obranu dostal na kopačku střídající Holčák a střelou k tyči snížil na 1:2. Podlesí se vrhlo do útoku, ale byla to bezkrevná snaha. Valmez mohl mnohokrát využít otevřených zadních vrátek, ale žádný z protiútoků se neujal. Béčko Valašského Meziříčí si tak ze zápasu odváží tři body.