13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

Sedlec prohrál na hřišti Boršova nad Vltavou

30

Boršov nad Vltavou znovu ukázal sílu na svém hřišti. Tentokrát si poradil se Sedlecem a je už teď jasné, že tento podzim se hráčům Boršova nad Vltavou prostě povedl. Sedlec se naopak drží v klidném středu tabulky.

Do vedení poslal domácí Jan Gruber, druhou branku přidal Filip Pokorný

Sedlec nezačal v Boršově vůbec špatně a začátek zápasu patřil jemu. Hned v úvodu zápasu se dostal do veliké šance hostující Tomáš Kučera, ale Erik Poula v domácí brance ho výborně vychytal a podržel domácí tým. To domácí tým probralo a v 27. minutě poslal Boršov nad Vltavou do vedení po dobře zahraném rohovém kopu zkušený Jan Gruber 1:0. Domácí tým se dostal do pohody a krátce před odchodem do kabin předvedl krásnou rychlou akci na jejíž konci byl Filip Pokorný a domácí tým vedl 2:0. Domácí tým si do kabin nesl dvoubrankové vedení

Filip Pokorný přidal druhou branku

Do druhého poločasu nastoupil hostujicí celek se snahou ještě zabojovat o body. Velikou šanci an snížení měl Bláha, ale jeho hlavička těsně minula domácí branku. Další šanci měl hostujicí Koch, ale ani on neposlal svou hlavičku mezi tři tyče. A tak přišel od domácích trest. Duel tak definitivně rozhodnul po brejku druhým gólem Filip Pokorný 3:0. Utkání bylo poměrně vyrovnané, ale bez vstřelené branky na body Sedlec myslet nemohl. V posledním kole čeká Sedlec derby, proti Netolicům, které bude hodně vypjaté. Boršov nad Vltavou jede zakončit úspěšný podzim na hřiště Kamenného Újezda.

FK Boršov nad Vltavou
Jiří Komrska (trenér): Čekal nás těžký zápas. Prvních deset minut jsme hráli velmi nesoustředěně udělali dvě hrubé chyby. Ale soupeř je nepotrestal. Od té doby jsme se dostali do hry začali si vytvářet šance. Hosté hráli dlouhé nakopávané míče, ale ty se nám podařilo zachytávat. Od první branky jsme měli zápas pod kontrolou. Druhá branka přišla po naší krásné učebnicové kombinaci a třetí branka hosty definitivně zlomila.

SK Sedlec
Tomáš Kučera (hráč): "Tahle prohra mě mrzí, protože byla poměrně zbytečná. Vše začalo tím, že já neproměním samostatný únik na branku, pak jsme dostali úplně zbytečný gól po rohu, kdy neobsadíme dva hráče, a pak už jsme se tak trochu vezli. Škoda, v Boršově se určitě dalo hrát. Každopádně se náš lazaret těší na poslední kolo, kdy nás v derby čekají Netolice."

E. Poula [-] - F. Pokorný [-] (81. J. Šimeček [-] ) , J. Gruber [-] , J. Staněk [-] , R. Řežáb [-] , J. Šefčík [-] (39. L. Soukup [-] ) , L. Fessl [-] , J. Lísal [-] , J. Havlíček [-] , A. Matoušek [-] , F. Filištein [-]