10.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Pustověty nenavázaly na dobrý výkon ze Senomat a darovaly Rynholci vítězství

23

Vcelku vyrovnaný zápas se dal očekávat v Pustovětech, kam zajížděl Rynholec. Domácí zahráli dobře v Senomatech, na což chtěli jistě navázat. Stal se ale přesný opak, čehož Baník využil a odvezl si tři body. K vidění byla červená karta na obou stranách a v závěru neproměněná penalta, která však hosty nemusela vůbec mrzet.

Laxní výkon Pustovět

Pustověty takticky zvládly skvěle zápas v Senomatech, totéž se ale nedalo říci nyní. Od samého začátku bylo k vidění dosti nepřesností, což využil Rynholec hned v 11. minutě. Centr jednoho z hostujících hráčů trefil na úrovni penalty Kedroň a mířil přesně - 0:1. Hosté si vedení udrželi do poločasu, a tak bylo stále během druhé půle oč hrát.

Červená na obou stranách

Vstup do druhé půle měli domácí lepší než do té úvodní. S lepším výkonem přicházely i šance, ty ale nebyly proměněny. Baník držel ve vedení výborným výkonem kapitán Haužvic mezi třemi tyčemi. Uběhla hodina hry a na brankáře hostí postupoval domácí útočník. Dadák zatáhl za záchrannou brzdu a samostatný nájezd nedovoleně zastavil a byl vyloučen.

Pustověty početní výhody nedokázaly zužitkovat a inkasovaly podruhé. V 68. minutě utekl Beran a podél Matějovského navýšil vedení - 0:2. Rynholec i nadále nedovolil domácímu Sokolu kontaktní branku a už se zdálo, že se stav nezmění. V poslední minutě ale uviděl Matějovský červenou kartu a kopala se penalta. Do branky si stoupl Simon a penaltu vystihl. I tak ale neproměněná penalta nemusela mrzet.

TJ Sokol Pustověty
Michal Beneš, náhradní brankář: "Od začátku jsme hráli opačně jako v Senomatech. Protočila se sestava, ale ve hře bylo spoustu nepřesnosti, chyběla bojovnost. Zaslouženě jsme prohrávali, ale po poločase jsme se zvedli. Měli jsme i šance, ale nedokázali jsme je proměnit a podruhé inkasovali. V závěru jsme ještě přežili penaltu, ale to už nic neřešilo."

M. Matějovský [-] - M. Šimon [-] , J. Sixta [-] , M. Sharankevych [-] , J. Daniš [-] , M. Elmerich [-] (85. M. Beneš [-] ) , P. Hovorka [-] , J. Knap [-] , M. Kameník [-] (14. P. Bučák [-] ) , R. Truksa [-] , P. Matějovský [-]