5.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Pustověty ztroskotaly v koncovce a nechaly body Jesenici

25

Tento zápas neměl výrazného favorita. Pustověty jsou sice nováčkem, ale rozhodně nebudou dávat body zadarmo. To se potvrdilo na výborně připraveném jesenickém hřišti. Domácí nezahráli nijak zvlášť dobře, ale na výhru to stačilo.

Uklidňující gól přišel až v závěru

Jesenice vsadila na taktiku dlouhých míčů na Jeníčka, což se moc nedařilo. Pustověty svého soupeře chvilkami přehrávaly, ale také si neodpustily nakopávanou. První branka přišla ve 22. minutě po rohovém kopu, kdy si míč na prsa připravil Šťastný a přes hlavu skóroval - 1:0. Pustověty měly spoustu šancí, ale buď trefovaly Bajera nebo mířily mimo. Domácí brankář svůj tým velmi podržel a držel čisté konto.

Čas plynul a hosté otevřeli obranu. Kýžený vyrovnávací gól nepřišel, a tak přidali pojistku domácí. V 87. minutě vůbec první dotyk s balonem měl střídající Beneš, ke kterému se míč dostal po skluzu jednoho z hostí. Do odkryté branky tak stanovil konečné skóre - 2:0.

FC Jesenice
Pavel Altman starší, trenér: "V prvním poločase jsme si vytvořili několik slibných brankových příležitostí, ale až Petru Šťastnému se podařilo vstřelit po rohovém kopu vedoucí branku. Ve druhém poločase nás dobře hrající soupeř zatlačil na naši polovinu a my bránili jednobrankové vedení. Velké štěstí a dobré zákroky Lukáše Bajera zabránily vyrovnání. Zápas rozhodlo šťastné střídání, kdy Jirka Beneš svým prvním kontaktem s míčem vstřelil v 87. minutě naší druhou branku."

TJ Sokol Pustověty
Petr Hovorka, předstoper: "Jesenice především nakopávala dlouhé míče a snažila se udržet hru na naší polovině, což se ji nedařilo. My jsme ji střídavě přehrávali, ale branku jsme nedokázali dát. Měli jsme obrovské množství šancí, ale buď jsme mířili mimo nebo do brankáře Bajera. V závěru jsme dostali druhý gól do otevřené obrany. Jesenice měla skvěle připravené hřiště."