--

--

Výhra 4:1 z Kolína a spokojenost s druhou půlí

10

Jiskra zůstává i po druhém kole divize stoprocentní. Vodičkovi hoši především díky zlepšené hře v druhé půli vyhráli v Kolíně 4:1.

Vítězství jablonecké Jiskry Mšeno na kolínském pažitu se ale nerodilo lehce. Domácí totiž aktivním napadáním zatlačili Jiskru, domácí šance ale naštěstí přišly vniveč.  Až s přibývajícím časem se hra opticky srovnala, Mšeno si začalo vytvářet řadu standardních situací a tu poslední po rohovém kopu v 45. minutě proměnilo zásluhou přesné trefy Housera. „První poločas nebyl z naší strany dobrej, mohli jsme i prohrávat. Gól z 45. minuty nás trochu uklidnil. S první půlí určitě spokojenost být nemůže. Nedá se říct, že bychom soupeře podcenili. To určitě ne. Ze začátku jsme ale byli nepřesní, kazili jsme jednoduché přihrávky, dostávali jsme se trochu pod tlak, ze kterého se rodily šance Kolína,“ řekl k průběhu prvního poločasu jablonecký trenér Jaroslav Vodička.

Po obrátce už byla Jiskra lepší než domácí celek a brzy se dočkala i gólů v síti soupeře. Nejprve Munzarův centr z pravé strany nenašel před brankou svého zakončovatele, z opačné strany hřiště ale zacentroval zpět přesně na hlavu nevysokého Daníčka Štajner a Jiskra se radovala z dvoubrankového vedení. V 74. minutě jablonečtí vybojovali míč ve středu hřiště, míč poté potáhl Štěpánek až k brankové čáře, kde zpětnou přihrávkou našel volného Štajnera a ten lehce zvýšil už na 3:0. Za další dvě minuty udržel ve hře u autové čáry zdánlivě ztracený balon Daníček, Štajner poté načasoval výbornou přihrávku mezi kolínské obránce na Nulíčka a ten prostřelil brankáře Kohoutka počtvrté. Zvýšit jablonecké vedení odmítl ještě ve skluzu Štěpánek.

Domácí se přeci jen dočkali kosmetického snížení vysoké porážky tři minuty před závěrečným hvizdem, když po centr a sérii trochu smolných odrazů skoroval z blízka kolínský Novák a připravil tak našeho brankáře Masaříka o čisté konto. „Druhý poločas jsme fotbalově i fyzicky zvládli dobře a jasně jsme domácí přehráli. Hru jsme měli plně v naší režii a takhle nějak by to mělo vypadat,“ pochvaloval si po zápase náš kouč Vodička.