4.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

Těškovice slaví premiérové vítězství v okrese

14. L. Brož , 24. J. Šenk , 40. V. Šenk , 72. V. Šenk
24

Těškovice své tříbrankové vedení po pauze navýšily ještě o jeden přesný zásah.

Těškovice daly tři branky

Těškovice, které jako jediný tým okresního přeboru zatím nebodovaly, si přehledem poradily s Březovou. Domácí vlětěli na hosty jako rozzuřený býk a již ve 2. minutě Vavrečka poslal balon těsně vedle branky. O dvě minuty později si Vavrečka vylámal zuby na brankáři Hromadovi. Poté dvakrát nepřesně pálil Vladimír Šenk. Po úvodních šancích se dokázala domácí letka gólově prosadit po čtvrthodině hry, když za půlkou hřiště napřáhl Brož a jeho dalekonosná střela zaplula až do šibenice hostující klece – 1:0. Ve 24. minutě těškovická eskadra zakombinovala po ose Juchelka, Vladimír Šenk, Lasák a Jan Šenk a posledně jmenovaný zkušeně uklidil míč k levé tyči březovské branky – 2:0. Pět minut před pauzou dlouhý aut Jedličky sklepl Vavrečka na Vladimíra Šenka, jenž pohotově levačkou poslal balon do sítě – 3:0. Březová se za první poločas na nic nezmohla a zaslouženě odcházela do kabin s tříbrankovou ztátou.

Těškovice potvrdily výhru čtvrtou brankou

Po pauze se začali osmělovat i hosté, ale střelecké pokusy Šustka, Ivo Lyčky, Pavla Cihláře a Řehulky neměly tu patřičnou přesnost. Buď končily v náruči brankáře Lazeckého, nebo nemířily mazi tři těškovické tyče Definitivní podobu výsledku stanovil v 72. minutě, po přesné nahrávce Strojila, opět levačkou Vladimír Šenk – 4:0. Těškovice ještě mohly do konce zápasu několikrát navýšit své vedení, ale střely Juchelky, Brože, Vavrečky či boční nůžky Strojila a následná dorážka již brankou neskončily. Těškovice si tak připsaly první výhru v okresním přeboru.

TJ Sokol Těškovice
Martin Šenk (vedoucí týmu): Díky maximálnímu nasazení celého mužstva, rychlosti a důrazu v osobních soubojích, jsme si vytvořili ideální brankové šance, které jsme konečně proměnili a zaslouženě zvítězili. Díky fanouškům za hlasivkovou podporu a věřím, že se jim sehrané utkání líbilo.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Těškovice byly skoro celý zápas lepším týmem, a my jsme zahráli špatně. Neměli jsme ani pořádně žádné šance, spíše jen náznaky. Bohužel hrajeme jen v jedenácti nebo dvanácti hráčích, a to je bohužel vidět.

R. Lazecký [-] - L. Brož [-] , J. Solnický [-] (33. O. Strojil [-] ) , D. Juchelka [-] (55. B. Sroka [-] ) , J. Krayzel [-] , V. Šenk [-] , V. Vavrečka [-] , J. Šenk [-] , P. Jedlička [-] (70. P. Lazecký [-] ) , D. Illík [-] , J. Lasák [-] (85. M. Hoza [-] )

J. Hromada [-] - O. Kalivoda [-] , I. Lyčka [-] , P. Cihlář [-] , M. Šustek [-] , P. Cihlář [-] , L. Lyčka [-] (51. R. Cihlář [-] ) , P. Křenek [-] , D. Řehulka [-] , J. Kostera [-] , P. Gebauer [-]

Hráči zápasu: V. Šenk , J. Šenk .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: DUDEK Rostislav - HASOŇ Michal (N), LICHOVNÍK Jiří (N).