3.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Chropyně si v Malenovicích napravila reputaci a veze na Hanou tři body

17

Do Malenovic zavítali fotbalisté Chropyně, kteří ještě v loňské sezoně působili v Krajském přeboru a fotbaloví činovníci je poslali o dvě třídy níže. V úvodním kole hosté překvapivě nestačili na Veselou a porážku chtěli odčinit v Malenovicích. Nakonec se jim to i povedlo, půli vyhráli o dvě branky, ve druhém dějství domácí utkání ještě zdramatizovali, ale střelecky disponovaný Michal Nehoda zajistil Chropyni všechny tři body.

Hosté dokázali v první půli vstřelit dvě branky

"Zaslouženě jsme dostali facku. V kabině si říkáme, jak řešit defenzivní úkoly a my po Jaroslavicích dostaneme úplně stejné góly. Co se týče ofenzivní činnosti, tak pár příležitostí bylo slibných. Ve středu hřiště jsme vymýšleli nevymyslitelné místo toho co nás zdobilo v Jaroslavicích, hra po zemi. Jsem zklamaný z týmového ducha, jako by si na hřišti každý dělal, co chtěl. Nejsem si jistý čím to bylo, ale budem si muset zase rozvykládat přístup k zápasu nasazení a v něm. Myslel jsem, že nás kontaktní branka nakopne, místo toho dostali další dva góly", hodnotí nepovedený duel brankář Malenovic Adam Juráň.

Domácí dali kontaktní branku, ale hosté dvakrát udeřili

Fotbalisté Chropyně po sestupu z I.A třídy poprvé zvítězili. Ve 2. kole zvládli duel v Malenovicích, kde brali všechny body po výsledku 4:1.
Chropyni vyšel v Malenovicích vstup do utkání. Hosté už v sedmnácté minutě vedli 2:0. Oba góly vstřelil Ležák. Malenovicím se podařilo v úvodu druhé půle výsledek snížit, když se krátce po změně stran trefil Torma, ale Chropyně dalšími dvěma duely zápas definitivně rozhodla. V 54. minutě zvýšil Nehoda, který pak završil výhru hostů. Závěrečná půlhodina se dohrávala jen z povinnosti, domácí už na obrat neměli dost sil a hanácký tým si vedení v pohodě pohlídel a po zásluze bere tři body.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Po zisku bodů v Jaroslavicích jsme si mysleli, že to půjde samo, ale neplnili jsme taktické pokyny a z utkání jsme odešli poraženi.

FK Chropyně
web Chropyně:

A. Juráň [-] - Š. Válek [-] (75. V. Macek [-] ) , M. Daněk [-] (46. L. Otrusina [-] ) , D. Paták [-] (78. O. Macek [-] ) , J. Kostka [-] - D. Torma [-] - J. Mňaček [-] , P. Páleníček [-] (46. Š. Dočkal [-] ) , D. Hynčica [-] , P. Vichorec [-] , M. Bartek [-]

FK Chropyně
J. Loučka [-] - J. Ležák [-] , D. Hrabal [-] (78. L. Stratil [-] ) , J. Kovařík [-] , P. Železný [-] , M. Nehoda [-] (76. M. Sanislo [-] ) , J. Štěpánek [-] , T. Machů [-] , M. Panáček [-] (67. D. Matějov [-] ) , L. Šeděnka [-] (84. T. Loučka [-] ) , R. Knapík [-] (46. M. Menšík [-] )

ŽK: 40. J. Mňaček , 83. P. Vichorec , 87. D. Hynčica - 38. L. Šeděnka , 60. M. Menšík , 63. M. Nehoda , 88. T. Machů .
Hráči zápasu: D. Torma - J. Ležák , M. Nehoda .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: KÝR František - VICHOREC Zdeněk (N), POLÁŠEK Aleš (N).