13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Derby pro Štěpánkovice

16

Štěpánkovice dokázaly porazit Bolatice.

Prajzské derby probíhalo ve velmi nevlídném počasí a vše podstatné se odehrálo již v prvním poločase. Bolatice totálně pokazily začátek zápasu, když nabraly dvoubrankové manko. Ve 2. minutě přetáhl Liška centr na Jakuba Tomíčka, který si mohl míč zpracovat a poté ho umístit nechytatelně k tyči – 0:1. Ještě hůře se domácím dýchalo od 8. minuty. Talentovaný Večerek napřáhl z pětadvaceti metrů a zkušený gólman Kramář se po balonu natahoval marně – 0:2. Bolatice vystrčily růžky při nepřesné ráně Langera, jenže o dramatickou zápletku se postaraly až od 31. minuty. Po rohu Sebraly šel Šamárek ostře do souboje s brankářem Lukovicsem a překvapivě byla nařízena penalta. Pokutového kopu se pak úspěšně zhostil Sebrala – 1:2. Domácí vycítili šanci, ale pokus Bočka postrádal přesnost. Krátce po přestávce sice Bolatice rozvlnily síť, jenže po trefě Langera sudí Šamárkovi zapískali hodně přísný útočný faul. Domácí marně usilovali o vyrovnání i ve druhém dějství. Duda, Gaida anebo Hartoš však správně neseštelovali mušku. A když v samém závěru hlavičkoval Langer po centru Šamárka přímo do rukavic Lukovicse, tak se z cenného vítězství radovaly Štěpánkovice.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bohužel nám absolutně nevyšel nástup do zápasu, protože jsme inkasovali dva góly. Pak už jsme dokázali pouze snížit. Hlavně po přestávce jsme si vytvořili dost šancí, ale neuměli jsme dát gól. Je to velká škoda, protože se touto porážkou dostáváme do zbytečných problémů.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Nepamatuji si, kdy se předtím v Bolaticích vyhrálo, takže mě to hodně těší. Kluci podali výborný bojovný výkon. Podle mého názoru jsme zvítězili naprosto zaslouženě, protože jsme byli lepším mužstvem. Hráči nechali na trávníku úplně všechno.“