13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Jakubčovice porazily Heraltice

15

Na snížení Heraltic reagovaly Jakubčovice okamžitým gólem.

Sobotní střetnutí mezi Jakubčovicemi a Velkými Heralticemi sice skončilo očekávaným výsledkem, jenže hosté rozhodně nepřijeli pouze na výlet. Hned zkraje zápasu Gloga těsně minul šibenici a nájezd Šimon zlikvidoval domácí brankář Buček. Horký postupový aspirant se rozjížděl trošku pomaleji, když nejprve David Molnár rozezvonil tyčku. Ve 20. minutě už Jakubčovice slavily. Čunta před šestnáckou fauloval Chovance a Schreier při trestňáku ukázal perfektní kopací techniku – 1:0. Domácí okamžitě ožili, jenže střelecké pokusy Rybaříka, Maliny, Chovance, Vavroše a Fertála postrádaly gólový efekt. Velké Heraltice odolávaly do 44. minuty. Těsně před přestávkou se Chovanec řítil sám na brankáře Šmajstrlu a zachoval chladnou hlavu – 2:0. Zkušený gólman se pořádně zapotil i na začátku druhé půle, když zneškodnil tutovky Chovance a Schreiera. Hosté odpověděli nebezpečnými ranami Fojtíka anebo Adama Rolného, ale rovněž Buček se vyznamenal. Drama se tedy rýsovalo až od 72. minuty. Návrat vyslal kupředu Fojtíka a ten vykřesal jiskřičku bodové naděje – 2:1.  Radost ovšem Velkým Heralticím vydržela pouze pár vteřin. Schreier odstavil na hraně faulu Vladimíra Valchaře a Chovanec opět nezaváhal – 3:1. V samém závěru se ještě hosté zlobili na sudího Viškora, který střet Staffa s Adamem Rolným neposoudil jako penaltový.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Po většinu zápasu jsme byli favoritovi vyrovnaným a nepříjemným soupeřem. Fotbal se však hraje 90 minut, a proto je výhra Jakubčovic zasloužená. My jsme se ukázali jako tým dvou tváří. Na jedné straně drzé útočné výpady a řada slibně vyhlížejících situací, na straně druhé strach, alibismus a školácké nedostatky, které nás potápěly.“