13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov přetlačil Kravaře

14

Kravaře snižovaly až v samém závěru.

Prestižní sobotní derby mezi Chlebičovem a nedalekými Kravařemi zrovna neuchvátilo, když se šancemi obě mužstva šetřila. První poločas vyšel mnohem lépe domácím fotbalistům, kteří v něm zaveleli k vítězství. Ve 12. minutě zahrával Štefka z poloviny hřiště standardní situaci, Matyášek uspěl ve vzdušném souboji nad Bitomským a Mikuš zachoval ledový klid – 1:0. Hosté poté na chvilku převzali iniciativu, jenže Barcal nedokázal z přímáku potrestat nedovolený zákrok na Peterka. O slovo se tedy znovu přihlásili borci z Chlebičova. Běžela 26. minuta, když fatálně chyboval Barcal, Radek vykreslil pěknou kolmici pro Tkadlečka a ten ze samostatného nájezdu zvýšil na 2:0. Zkraje druhé půle si Tkadleček s Radkem mohli vyměnit úlohy, jenže balon pouze prosvištěl kolem tyčky. Kravaře mohly zdramatizovat vývoj utkání po střele Peterka, kterému ovšem sudí odmávali ofsajd. Domácí reagovali rohovými kopy Kužela, ale hlavičkám Majewskiho a Radka scházela potřebná přesnost. Tečku za víkendovým duelem tedy napsal až hostující Barcal, když pět minut před závěrečným hvizdem převzal míč od Koneczného a nekompromisně rozvlnil síť – 2:1. Těsné vedení už Chlebičov bez větších potíží udržel, takže si na své konto připsali nesmírně důležité tři body.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, když jsem ze strany soupeře cítil respekt. Po většinu času jsme byli lepším týmem, když jsme tam měli slabší pasáž pouze za stavu 1:0. Kravaře na chvilku převzaly taktovku, ale nedostaly se do větší šance. Jde vidět, že jim schází útočník, který by vpředu podržel balon.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Předvedli jsme špatný výkon. Hlavně v prvním poločase kluci neplnili taktické pokyny, když hráli sami na sebe a pozdě přistupovali k protihráčům. Po přestávce jsme se zlepšili, jenže pak jsme udělali hloupou chybu, která znamenala další gól. V Chlebičově jsme si nezasloužili ani remizovat.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , M. Starý [-] , F. Linda [-] , T. Štefka [-] , M. Mikuš [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , D. Matyášek [-] , J. Radek [-] - J. Tkadleček [-]

D. Kurka [-] - J. Barcal [-] , O. Bitomský [-] , M. Schreier [-] , J. Gattnar [-] - V. Koneczný [-] , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , D. Kahler [-] , M. Pavelek [-] - E. Peterek [-]

ŽK: 42. A. Teichmann , 49. M. Mikuš - 47. J. Heger , 80. J. Barcal , 82. J. Gattnar .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: JURČEK Ondřej - FANC Josef, SCHNEIDER Pavel.