12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kravaře těsně vyhrály

16

Kravaře otočily zápas.

V atraktivním derby na sebe narazila mužstva Kravař a Mokrých Lazců. Zpočátku hrálo vše do karet hostům. Na časomíře zrovna naskočila 7. minuta, když na půlce fatálně chyboval Hahn, čehož využil Pavel Galvas, když po hokejovém blafáku otevřel skóre – 0:1. O chvíli později navíc donutil Pavel Galvas k ostrému zákroku Ferenze a domácí šli do početního oslabení. Paradoxně se ovšem radovaly právě Kravaře. V 19. minutě vznikla po rohu nepřehledná skrumáž, Peterek ještě neuspěl, ale dobře postavený Koneczný už se nemýlil – 1:1. Domácím okamžitě narostla křídla, jenže střelecké pokusy Peterka, Nestroje anebo Pavelka zlikvidoval pozorný brankář Kovalík. Mokré Lazce však samozřejmě nechtěly zůstat v ničem pozadu. Slibnou příležitost zazdil především Exner, který po hezké kolmici Košňovského ztroskotal na gólmanovi Moslerovi. Poté prováhal správný moment k zakončení Líbař a následně se neujala ani hlavička Líbaře po standardní situaci Pavla Galvase. Chleba se definitivně lámal necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Domácí Pavelek se prohnal kolem Líbaře a Peterek přelstil Kovalíkovi nejen efektní, ale zároveň i efektivní patičkou – 2:1. Srdnatě bojující Kravaře si tedy i v deseti lidech došly pro tři body.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Klukům musím poděkovat, protože hráli skoro celý zápas v deseti, ale na hřišti to moc nebylo vidět. Bohužel jsme pokazili začátek, když jsme museli brzy dotahovat a navíc jsme dostali červenou kartu. Přesto jsme si vytvořili spoustu šancí, takže mohlo být již po první půli hotovo. Stále se strašně trápíme střelecky.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Utkání jsme měli velmi dobře rozjeté, ale bohužel jsme ho nedotáhli k vítěznému konci. Po hrubé chybě domácích jsme šli do vedení a pak se navíc domácí Ferenz vykartoval. Bohužel jsme nechali soupeře vyrovnat a po přestávce jsme zahodili pár šancí. Závěr už byl hodně vyhecovaný. V Kravařích jsme zanechali dobrý dojem.“

T. Mosler [-] - M. Řeháček [-] , J. Barcal [-] , M. Hahn [-] , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] (46. J. Heger [-] ) - M. Pavelek [-] , V. Koneczný [-] , K. Nestroj [-] (89. O. Bitomský [-] ) , V. Těžký [-] - E. Peterek [-]

R. Kovalík [-] - K. Lomozník [-] (85. A. Novák [-] ) , P. Galvas [-] , A. Hiemer [-] , J. Žurek [-] , T. Kosňovský [-] , D. Exner [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , P. Drozd [-] , J. Garba [-]

ŽK: 35. M. Hahn - 43. D. Exner , 61. P. Galvas , 64. J. Garba , 79. P. Drozd . ČK: 14. P. Ferenz .
Počet diváků: 195. Rozhodčí: NOVÁK Daniel - ČECHÁČEK Petr, PÍSEČNÝ Lukáš.