12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Slavkov přetlačil Bolatice

38. T. Dietrich , 48. P. Rohovský (p.) , 89. T. Marek - 3. M. Sebrala , 77. M. Sebrala
16

Rozhodující branku dali domácí v 89. minutě.

Fotbalisté Slavkova prožili přímo hororový vstup do nedělního utkání, když hned ve 2. minutě netakticky faulovali před šestnáctkou Obrusníka a Sebralův trestňák většinou bývá smrtící zbraní – 0:1. Vzápětí prchl do rychlého kontru Obrusník, ale střela mu nesedla, takže pálil kousek vedle. Domácí reagovali výpadem Borunského s Králem, jenže ránu Dietricha z otočky zneškodnil gólman Kramář. O pár vteřin později se Dietrich řítil sám na Kramáře, který ovšem včas vyběhl, čímž zažehnal doutnající požár. Na opačné straně nechal Rubý příliš mnoho prostoru Obrusníkovi, ale ten pouze vyprášil rukavice brankáře Machela. Ve 14. minutě předvedl krásnou šajtli Nevlud, jenže Kramář se blýskl učebnicovou robinzonádou. Nevlud si však vyčítal spíše situaci z 30. minuty, kdy mu balon skvěle naservíroval Rohovský, ale Kramář znovu čaroval. Až osm minut před přestávkou vysunul Nevlud kupředu Dietricha, který s troškou štěstí překonal Kramáře – 1:1. Nápor Slavkova pak ještě přinesl příležitost Borunského. Druhá půle spustila v raketovém tempu. Hned ve 48. minutě bolatický Gaida nešikovně podtrhl ve vápně Dietricha a Rohovský se z penalty nemýlil – 2:1. Poté ovšem domácí vyklidili pole, čehož se hosté samozřejmě snažili využít. Sebrala s Kotíkem si ještě vylámali zuby na Machelovi, ale v 77. minutě Dietrich nedovoleně zastavil Kotíka a Sebrala se prezentoval další výbornou standardkou  - 2:2. Výsledkovou tajenku definitivně odhalila 89. minuta. Borunský po odvážném úniku uviděl na malém čtverci volného Marka, který doklouzal k vítěznému gólu – 3:2.

TJ Sokol Slavkov
Michal Kovalčík, vedoucí Slavkova: „Před zápasem jsme hráče upozorňovali na nebezpečné standardní situace soupeře, přesto jsme po trestňáku Sebraly brzy inkasovali. Naštěstí jsme se však brzy vzpamatovali a z několika dobrých šancí jsme vytěžili vyrovnání. Po přestávce byly Bolatice lepší, ale v závěru se štěstí přiklonilo na naši stranu. Tyhle body jsme potřebovali.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme ve Slavkově mohli remizovat. V prvním poločase jsme sice rychle vedli, ale pak nás soupeř zatlačil, když nás několikrát podržel brankář Kramář. Ve druhé půli jsme převzali aktivitu, jenže udělali jsme hloupou penaltu a na konci jsme přišli alespoň o bod, který by byl pro nás dobrý.“

J. Machel [-] - P. Rohovský [-] , Z. Nevlud [-] (90. J. Král [-] ) , J. Borunský [-] , D. Gračanin [-] (75. M. Němčík [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , M. Hruška [-] , T. Rubý [-] (66. T. Marek [-] ) , J. Pechník [-] , R. Klement [-]