12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

16

Hosté vyrovnali deset minut před koncem.

Fotbalisté Štěpánkovic na domácím stadionu vydřeli remízu s rozjetými Jakubčovicemi, které mohou zpětně litovat hlavně prvního poločasu, v němž doslova zavraždili několik stoprocentních brankových příležitostí. Hosté od začátku tvrdili na trávníku muziku, jenže jejich nápor postrádal gólové vyjádření. Domácí naopak vytáhli ze svého repertoáru pouze tvrdou ránu Kožušníka, kterou vyškrábl brankář Buček a za zmínku ještě stála šance Grygarčíka, jenž z deseti metrů správně neseřídil mířidla. Do druhé půle vkročily o poznání lépe Štěpánovice. Hned v 50. minutě sice nesedla střela Kožušníkovi, ale hostující zadáci zůstali přikováni na svých místech, čehož pohotově využil Večerek – 1:0. Domácí pak ještě zazlobili z kopačky Smažíka, aby pak znovu přepustili otěže utkání aktivním hostům. Jakubčovice mačkaly svého soupeře jako citron, jenže štěpánkovický gólman Lukovics zářil jako kometa. Až deset minut před závěrečným hvizdem se probil k míči Chovanec a uklidnil ho přesně ke vzdálenější tyči – 1:1.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Bod bereme všemi deseti, protože jsme narazili na velmi kvalitního soupeře. Samozřejmě jsme mohli zápas dotáhnout k vítězství, jenže to by asi nebylo spravedlivé, protože Jakubčovice si vytvořili opravdu dost šancí. Kluci se snažili, když prostě hráli na hranici svých možností.“

M. Lukovics [-] - D. Christoph [-] , J. Smažík [-] , M. Večerek [-] (90. D. Novák [-] ) , L. Jurček [-] , D. Kožušník [-] (69. M. Gargoš [-] ) , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] (84. M. Grigarčík [-] ) , P. Grygarčík [-] , A. Schwalbe [-] (74. J. Tomíček [-] )