12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Fulnek rozhodl po pauze

15

Po bezbrankovém poločase dal Fulnek dvě branky.

Favorizovaný Fulnek se sice od začátku chopil ve Velkých Heralticích dirigentské taktovky, ale přes pevnou defenzivu soupeře se probíjel jen velmi ztuha. Během úvodní půlhodinky musel domácí gólman Šmajstrla zasahovat pouze po hlavičce veterána Kováře, průniku Černína anebo bodlu Ďurici. Velké Heraltice se vydaly do útoku až ve 38. minutě, jenže Piatkevič po centru Adama Rolného mířil přesně do míst, kde hlídkoval brankář Rozsypal. Těsně před přestávkou se řítil na Šmajstrlu rychlonohý Maléř, ale skóre se neměnilo, což platilo rovněž po jedovatém pokusu Ďurici. Zkušený Šmajstrla čaroval i ve druhém dějství. Nejprve kryl dělovku Maléře a pak tygřím skokem vyškrábl hlavičku Radima Krásy. Domácí litovali především situace z 56. minuty. Na dlouhý nákop Vladimíra Valchaře si totiž naskočil Piatkevič a trefil tyčku hostující kasy. Na opačné straně dvakrát zazlobil Pavel Zagol, ale výborného Šmajstrlu překonal až Černín, který po narážečce s Pavlem Zagolem technicky obstřelil Šmajstrlu – 0:1. Další tutovku Fulneku následně zazdil Šesták, takže favorit přidal pojistku devět minut před závěrečným hvizdem. Černín prosvištěl po křídle, odkud naservíroval balon Pavlu Zagolovi a ten nadvakrát přelstil Šmajstrlu – 0:2. Naposledy se Šmajstrla zapotil při bombě Maléře, kterou vyškrábl na břevno.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „S nadupaným týmem Fulneku jsme absolvovali statečný, leč marný boj. Vzhledem ke kvalitám soupeře jsme připravili neobvykle defenzivní postavení s jedním hrotem a zahuštěným středem hřiště. Hostům jsme cestu za výhrou hodně ztížili, ale nakonec jsme bohužel z domácího zápasu odešli s prázdnou.“

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča, asistent trenéra: Začátek prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Postupem času jsme přestali běhat a soupeř nás začal přehrávat. Škoda dvou neproměněných šancí ke konci první půle. Druhý poločas jsme již byli lepším týmem a vyústěním byly dvě branky v síti soupeře. Konec zápasu jsme si již pohlídali a po zásluze jsme si odvezli tři body. Klukům patří dík. že jsme tento zápas zvládli.

M. Šmajstrla [-] - J. Gloga [-] (70. D. Šimon [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (82. V. Kocián [-] ) , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (24. K. Fojtík [-] ) , J. Piatkevič [-] (65. J. Otipka [-] ) , M. Valchař [-] , J. Tesař [-] , M. Návrat [-] (61. J. Richter [-] ) , P. Čunta [-]

M. Rozsypal [-] - K. Krása [-] (85. V. Plný [-] ) , R. Krása [-] , D. Mrkvica [-] - P. Zagol [-] , M. Zagol [-] , M. Kovář [-] , J. Špitalík [-] (88. J. Štefek [-] ) , J. Černín [-] - L. Maléř [-] , P. Ďurica [-] (70. J. Šesták [-] )

ŽK: 44. J. Piatkevič , 57. M. Rolný - 55. P. Zagol .
Počet diváků: 170. Rozhodčí: SEIDLER René - TAKÁČ Tibor, POBOŘIL Radek.