11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice těsně vyhrály

16

Kobeřice rozhodly o výhře v prvním poločase.

Vyhlášené prajzské derby přineslo poměrně zajímavou podívanou. Začátek nedělního zápasu překvapivě patřil hostům, jenže Heger z mírného úhlu minul prázdnou kasu, Ferenz po centru Těžkého hlavičkoval nad břevno, Koneczný prováhal vhodný moment k zakončení a ani Nestroj neprověřil gólmana Štencela. Domácí naopak použili mnohem ostřejší střelivo. Ve 23. minutě Šimeček přistavil balon Kubnému a ten ze šibenice vymetl všechny pavučiny – 1:0. Dalekonosný projektil Mezery pak vytěsnil do bezpečí brankář Mosler. Kravaře ještě před přestávkou reagovaly příliš vysokou hlavičkou Řeháčka. Hosté proklínali štěstěnu rovněž ve 47. minutě, kdy našel Koneczný na hranici šestnáctky Hegera, jenže Štencel opět nemusel zasahovat. Domácí na sebe upozornili při pohotovém voleji Kryštofa, který si však fotbal očividně spletl s rugby. O čtvrthodinku později obral Šimeček o balon chybujícího Ferenze, ale při sólovém nájezdu nepotvrdil pověst kanonýra. Vzápětí si sypal popel na hlavu Kubný, protože obelstil Moslera, jenže trefil pouze tyčku opuštěné svatyně hostů. Kravaře naposledy zazlobily při vzdušném pokusu svého kapitána Barcala, který ovšem také neseřídil mířidla, takže se mohlo na kobeřické lavičce spustit nefalšované veselí.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Získali jsme velmi důležité body, ale Kravaře nám to dost znepříjemnily. Začátek byl z naší strany dost ospalý, když nás hosté několikrát prověřili. Naštěstí jsme se ujali vedení, které jsme už nepustili, když jsme si pohlídali dlouhé nákopy soupeře. Zápas to byl spíše bojovný, když se hrálo hlavně mezi šestnáctkami.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Podle mého názoru šlo o remízový zápas, ale když nedáte gól, tak prostě většinou nemůžete pomýšlet na body. My jsme už potřetí za sebou neskórovali, když se jasně ukazuje, že nám chybí útočník, který by to vzal na sebe. Herně jsme byli lepší než Kobeřice, ale chybělo tomu přesné zakončení, takže jedeme domů s prázdnou.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (64. J. Čujek [-] ) , Z. Kryštof [-] (70. R. Stuchlík [-] ) , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] , P. Mezera [-] (80. F. Kollek [-] ) , R. Wirth [-] , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (85. M. Stříbný [-] )

T. Mosler [-] - M. Řeháček [-] , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] - K. Nestroj [-] , V. Těžký [-] , M. Pavelek [-] , O. Bitomský [-] , V. Koneczný [-] , J. Heger [-] - E. Peterek [-] (84. P. Kupka [-] )

ŽK: 65. P. Hartmann , 76. P. Mezera , 78. R. Wirth - 56. O. Bitomský , 81. M. Řeháček .