10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

11. M. Liška (p.) , 47. M. Grigarčík , 61. A. Schwalbe , 82. L. Jurček
18

Domácí vedli do pauzy o jeden gól. Po ní přidali další tři.

Velké Heraltice nemohly po závěrečném hvizdu přijít na jméno trojici rozhodčích, kteří podle jejich názoru výrazně stranili domácím fotbalistům. Hosté poprvé vybouchli v 11. minutě, když sudí Adamec posoudil souboj Čunty s Bartuskem jako v rozporu s pravidly a Liška suverénně proměnil penaltu – 1:0. Štěpánkovice pak permanentně hrozily ze standardních situací precizně zahrávaných Liškou, jenže Grigarčík, Smažík anebo Schwalbe gólově nepochodili. Ve 28. minutě se probraly Velké Heraltice, když napřáhl z dálky Zemborski a těsně minul šibenici. Hostující veterán si však zároveň při střele smolně poranil nohu a s podezřením na zlomeninu putoval přímo do špitálu. Při tečovaném pokusu Fojtíka se poté zaskvěl domácí brankář Lukovics, který navíc po nešťastném zákroku Jakuba Tomíčka zabránil jasnému vlastenci. Druhou půli však Štěpánkovice odstartovaly přímo skvostně. Po trestňáku Lišky se dral za míčem Grigarčíkem a od překvapeného Martina Valchaře se balon odrazil do sítě – 2:0. V dalších minutách neudržel nervy na uzdě jeho bratr Vladimír Valchař, když se nechal za kritiku rozhodčích během pár vteřin vyloučit. Hosté kroutili hlavou i v 61. minutě, protože po pasu Machaly reklamovali ofsajd a Schwalbe chytře přehodil gólmana Šmajstrlu - 3:0. Deset minut před závěrečným hvizdem šly Velké Heraltice dokonce do devíti, protože se Fojtík vyfauloval na Kožušníkovi. Domácí družina se radovala počtvrté po úspěšném zásahu Jurčeka, takže jedinou kaňku znamenalo vyloučení Machaly, který nedovoleně zastavil Adama Rolného.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „S výsledkem jsem spokojený, i když některé věci jsme neřešili zrovna nejlépe. Vytvořili jsme si docela dost šancí, takže jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Mrzí mě, že to bylo hodně vyhrocené. Hosté působili velmi podrážděným dojmem, takže se na hřišti až do poslední minuty jiskřilo.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: : „Jedno krásné staré pořekadlo říká, že „na posraného i hajzl spadne“. Tak přesně v takové situaci se nyní nacházíme. Důkazem bylo utkání v Palestině, kdy náš zdecimovaný kádr opět vyhořel v obraně a navíc prořídl o tři hráče kvůli vážnému zranění Zemborskiho a dvěma vyloučením. Bohužel jsme se nechali vykolejit tendenčními výroky rozhodčích.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] (76. M. Večerek [-] ) , J. Tomíček [-] (67. D. Kožušník [-] ) , A. Schwalbe [-] (65. D. Harazim [-] ) , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] (83. D. Halfar [-] ) , D. Christoph [-] , L. Jurček [-]

M. Šmajstrla [-] - J. Richter [-] , J. Gloga [-] (46. A. Rolný [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , J. Piatkevič [-] , M. Zemborski [-] (28. M. Valchař [-] ) , J. Tesař [-] , M. Návrat [-] , P. Čunta [-] (72. M. Štěpán [-] )

ŽK: 58. J. Machala , 59. L. Jurček , 77. P. Grygarčík - 20. J. Tesař , 52. V. Valchař , 61. P. Čunta , 64. K. Fojtík . ČK: 84. J. Machala - 54. V. Valchař , 80. K. Fojtík .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: Adamec Jiří - PODRACKÝ Pavel, POLEDNÍK Radek.