8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Štěpánkovice kradly ve Slavkově

20

Hosté o své výhře rozhodly dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce.

Fotbalisté Slavkova byli zkraje zápasu střelecky aktivnější. Ránu Krále ovšem srazila štěpánkovická defenziva, padající list Malčeka pohladil břevno a tečovaná rána Rohovského rozvlnila pouze boční síť. Hosté poprvé vystrčili růžky v 18. minutě, když si Smažík zaběhl za Rubého a zblízka prověřil gólmana Machela. O chvíli později si Grigarčík naskočil na roh Lišky, jenže hlavičkoval vedle. Ve 27. minutě se Malček zbytečně zbavil balonu, načež přešly Štěpánkovice do smrtícího brejku. Hruška při něm žduchnul ve vápně Bartuska a sudí Seidler nařídil dost přísnou penaltu. Pokutového kopu se zhostil Schwalbe, ale Machel tygřím skokem vyrazil míč do bezpečí. Domácí reagovali střeleckými pokusy Schneidera, Nevluda anebo Malčeka, jenže ty měly spíše propagační charakter. Zajímavé momenty druhého dějství spustila až 63. minuta, kdy napřáhl z rohu šestnáctky Hruška, jenže balon se nevešel mezi tři tyče. O necelých deset minut později by se však v domácích fanoušcích krve nedořezal. Slavkovští stopeři Dietrich s Klementem se totiž kuriózně srazili, z čehož těžil Bartusek, který přistavil míč Schwalbemu a ten zachoval ledový klid – 0:1. Ve zbytku utkání nejprve zaujal jedovatý přímák hostujícího Lišky, který zlikvidoval Machel. Naděje domácích definitivně zhasly v 88. minutě, kdy Dušan Harazim převzal balon v situaci zavánějící ofsajdem a nekompromisně zavěsil – 0:2.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Z naší hry jsem hodně zklamaný. Byla to opravdu tragédie. V prvním poločase jsme si ještě vytvořili nějaké náznaky šancí, ale po přestávce jsme podali velmi vlažný výkon. Vůbec jsme nebojovali, zkazili jsme strašnou spoustu přihrávek a bylo to úplně bez pohybu a nápadu. Navíc jsme vzadu vyrobili hrubou chybu, kterou soupeř potrestal. Nezasloužili jsme si ani remizovat.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Jsem maximálně spokojený. Velmi dobře a zodpovědně nám pracovala defenziva, když jsme Slavkov pustili pouze ke třem střelám z dálky a zblokovali jsme všechny centry z křídelních prostor. Vycházela nám taktika hrát zezadu a počkat si na vhodnou příležitost k útoku. Škoda, že jsme se gólově neprosadili již v prvním poločase, ale naštěstí nám to tam spadlo alespoň po přestávce.“

J. Machel [-] - P. Rohovský [-] , R. Hendrych [-] , Z. Nevlud [-] (60. D. Gračanin [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (76. D. Zeman [-] ) , M. Hruška [-] , T. Rubý [-] , B. Malček [-] (64. T. Marek [-] ) , R. Klement [-]

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] , M. Gargoš [-] , A. Schwalbe [-] , D. Kožušník [-] (52. J. Tomíček [-] ) , A. Bartusek [-] (81. D. Harazim [-] ) , J. Machala [-] , M. Liška [-] , D. Christoph [-] , L. Jurček [-]

ŽK: 26. T. Dietrich , 74. T. Marek , 86. J. Král - 78. A. Bartusek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: SEIDLER René - ŠABACKÝ Filip, KYSELÝ Jiří.