8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Vřesina rozhodla po pauze

20

Po bezbrankové první půli dali domácí po přestávce dvě branky.

Nedělní duel Vřesiny s Velkými Heralticemi se lámal až v závěrečné čtvrthodince. V první půli obě mužstva gólově mlčela. Za hosty nejprve zpytoval svědomí Miroslav Rolný, který si po narážečce s bratrem Adamem Rolným zblízka vylámal zuby na brankáři Köhlerovi, aby zanedlouho pálili Adam Rolný s Piatkevičem těsně vedle. Domácí poté opakovaně zazlobili vytáhlým útočníkem Hlouškem, přičemž při pokusu Nováka zachránila Velké Heraltice spojnice břevna a tyče. Hosté se opětovně přihlásili o slovo při jedovce Piatkeviče, jenže Köhler se nenechal překvapit. Ve druhé půli sice Velké Heraltice zkušeně ovládaly balon, ale Zemborski, Piatkevič a Otipka neprorazili defenzivní val soupeře. Štěstěnu poté proklínal čerstvý Zvardoň, který po přihrávce Adama Rolného z hranice šestnáctky rozezvonil břevno. Klíčový moment zápasu se tedy odehrál na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Hosté totiž při standardní situaci Wilka neuhlídali stopera Majkuta a gólman Šmajstrla byl absolutně bez šance – 1:0. Vřesině okamžitě narostla křídla, jenže Uhlík se neprosadil. Velké Heraltice samozřejmě nic nebalily, když v 86. minutě sahaly po vyrovnání. Po dlouhém autu Adama Rolného se prodral k míči Štěpán a smolně orazítkoval tyčku, přičemž pak selhal i dorážející Zvardoň. Samozřejmě následoval rychlý kontr Antonína Hruzíka a tříbodové pojistka Hlouška – 2:0.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Na začátku zápasu byla k vidění atraktivní podívaná. Postupně však hra ubírala na technice i kvalitě a přibývaly ostré střety a vyhrocené situace, které více svědčily bojovněji naladěným domácím. Nám nic nebyla platná herní a technická převaha, takže jsme Vřesinu opouštěli s velmi pošmournou náladu a především s prázdnou. Minimálně bod bychom si zasloužili.“