8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Zápas byl zrušen

Derby Lazců pro ty Mokré

19

Zápas dvěma góly rozhodl Hiemer.

Dlouho očekávané lazecké derby nakonec přilákalo pouze necelou stovku návštěvníků, kteří viděli první gól již ve 4. minutě. Domácí Adamčík u postranní čáry vypustil souboj, čehož využil rychlonohý Hiemer a gólman Pasterňák byl bez sebemenší šance – 0:1. Krátce před přestávkou se Hiemer definitivně pasoval do role zápasového hrdiny. Pavel Galvas se nejprve zbavil svého strážce, aby vzápětí odcentroval do šestnáctky a Hiemer se opět nemýlil – 0:2. Nutno ovšem dodat, že Suché Lazce rozhodně nehrály druhé housle. Domácí si vytvořili značnou převahu, jenže umřeli na neproměňování jasných brankových příležitostí. Zmínit musíme třeba roh Vlhy, po němž Kozelek hlavičkoval kousek vedle. Další rohový kop Vlhy poté přinesl pěkný volej Kostky a tutovku Lebedy, který zblízka pohořel na gólmanovi Kovalíkovi. Ve druhém poločase opakovaně zpytoval svědomí rychlonohý Vlha. Zrovna běžela 47. minuta, když Vlha pelášil úplně sám na Kovalíka, ale místo kličky pouze přehodil hostující kasu. Smolař Vlha se drbal za ušima rovněž po ideálním pasu Kozelka, protože z pětky zamířil mimo tři tyče. Mokré Lazce v závěru podnikly několik nebezpečných brejků, jenže Pavel Galvas, Wojnar anebo Košňovský ušetřili soupeře ještě vyšší porážky. Domácí přesto stále čekají na první soutěžní bodík.

TJ Suché Lazce
David Kostka, záložník Suchých Lazců: „Bohužel jsme hned na začátku dostali laciný gól, s čímž jsme nepočítali. Přesto si myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Tradičně jsme se ovšem trápili při zakončení. Někdy je až neuvěřitelné, jaké tutovky dokážeme zahodit. Ve druhém poločase jsme soupeře skoro nepustili za půlku, ale nedokázali jsme ani snížit. Nezvládali jsme ani slibná přečíslení, když jsme kazili finální přihrávky.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „S tříbodovým ziskem jsme velice spokojení. Bylo to hodně upracované vítězství, když se zápas divákům asi moc nelíbil. Nám hodně pomohl rychlý vedoucí gól a pak jsme navíc přidali ještě jednu pěknou branku. Od stavu 0:2 už jsme utkání celkem s přehledem kontrolovali. Suché Lazce nehrály špatně, ale mají velký problém v koncovce, protože zahodily několik tutových šancí.“

L. Pasterňák [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] , D. Kostka [-] , V. Kožušník [-] , M. Adamčík [-] (46. R. Křižák [-] ) , O. Vlha [-] , L. Lenc [-] , M. Havelka [-] , P. Kozelek [-] , T. Herudek [-]

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , A. Hiemer [-] (69. A. Novák [-] ) , P. Wojnar [-] (89. K. Lomozník [-] ) , T. Kosňovský [-] , D. Líbař [-] , R. Šimeček [-] (63. D. Exner [-] ) , J. Garba [-] , P. Drozd [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 60. V. Kožušník , 90. D. Kostka - 74. P. Galvas , 83. J. Žurek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - POLEDNÍK Radek, ZÁVODNÝ Vít.