7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

V souboji nováčků úspěšnější Štěpánkovice

19

Vřesina snížila až deset minut před koncem.

V prvním poločase nedělního střetnutí mezi Štěpánkovicemi a Vřesinou prakticky nebylo o čem referovat, když jedinou výjimku tvořila 19. minuta. Domácí Bartusek se řídil pravidlem: „když nevíš co s míčem, tak vystřel“ a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Hostům potom výrazně uškodilo vyloučení stopera Livara, který se vyfauloval na rychlonohém Bartuskovi. Početní přesilovku Štěpánkovice zúročily v 69. minutě, kdy se Grigarčík probil do šestnáctky jako tank a se štěstím zvýšil na 2:0. Třetí těžký políček potom Vřesině zasadil Kožušník, který si naběhl na průnikový pas Večerka, a brankáře Matulu obelstil krásným hokejovým blafákem – 3:0. O výsledkovou korekci se následně postaral Wilk, neboť nádherně vymetl šibenici – 3:1. V samém závěru ještě domácí Harazim orazítkoval tyčku a poslední tutovku zazdil jeho týmový kolega Bartusek. Štěpánkovice tak v tabulce přeskočily svého víkendového soupeře.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Konečně jsme to zvládli nejen herně, ale i výsledkově, protože jsme vstřelili tři góly. Soupeře jsme naopak téměř k ničemu nepustili. Od začátku jsme sice měli převahu, jenže v první půli jsme se moc neprosazovali. Pomohlo nám až vyloučení Vřesiny, po němž jsme dali další dvě branky. Jinak hosté působili strašně podrážděným dojmem, když si pořád na něco stěžovali.“

M. Lukovics [-] - M. Gargoš [-] , M. Grigarčík [-] , A. Bartusek [-] , A. Schwalbe [-] , D. Kožušník [-] (76. D. Harazim [-] ) , M. Večerek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] (86. R. Heider [-] ) , D. Christoph [-] , L. Jurček [-]