7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov vyloupil Bolatice

19

Chlebičov dokázal Bolatice zaskočit a odvézt si tři body.

V nedělním zápase mezi Bolaticemi a Chlebičovem byli považováni za favority spíše domácí, ale hostující hráči jim dokonale vytřeli zrak. Výběru trenéra Swiecha vlila čerstvou krev do žil 7. minuta, kdy Metelka vyslal kupředu Matyáška a ten zachoval ledový klid – 0:1. Chlebičov i nadále na trávníku dominoval, jenže Radek s Kuželem správně neseštelovali mušku a Tkadleček si vylámal zuby na gólmanovi Kramářovi. Bolatice na sebe upozornily pouze při standardce Sebraly, ale hlavičku Gaidy spolehlivě kryl brankář Josefus. Hostům vyšel rovněž nástup do druhé půle. Na časomíře zrovna naskočila 51. minuta, když Matyášek vybojoval téměř ztracený míč a Tkadleček úspěšně zakončoval – 0:2. Domácí se ještě snažili utkání zdramatizovat, jenže Monsberger, Langer anebo Kretek střelecky zrovna neoslnili. Slušně zaplněné ochozy se zaradovaly až v 74. minutě. Sebrala si proklestil cestičku do šestnáctky, kde nešťastně zahrál rukou Majewski a právě Sebrala z penaltového puntíku nezaváhal – 1:2. Hosté si tak definitivně oddechli až v nastaveném čase, kdy Radek šikovně přehodil Kramáře, takže všechny body putovaly do Chlebičova – 1:3.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Tenhle zápas se mi těžce hodnotí. Podali jsme velmi špatný výkon. Chvílemi to vypadalo, že jsme poprvé na hřišti. Příležitost dostali mladí hráči a moc se jim nedařilo. Zatímco my jsme byli docela neškodní, Chlebičov si vytvořil spoustu šancí. Od ještě větší porážky nás uchránil brankář Kramář, který snad jako jediný obstál. Příště musíme zahrát mnohem lépe.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Konečně u nás vládne maximální spokojenost, protože kromě pár minut po penaltě soupeře jsme měli zápas pod kontrolou. Hlavně v prvním poločase jsme absolutně dominovali. Předvedli jsme několik pěkných akcí, takže byla velká škoda, že jsme vstřelili pouze jediný gól. V kvalitním výkonu jsme pokračovali i po přestávce, takže jsme zaslouženě zvítězili.“