6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Derby pro Kravaře

34. M. Pavelek (p.) , 43. T. Miketa , 57. M. Pavelek
21

Kravaře vyhrály o tři branky.

Prestižní prajzské derby mohlo vypadat úplně jinak, kdyby se Štěpánkovice dostaly v úvodu do vedení. Schwalbe při rychlém kontru naservíroval míč na zlatém podnose Harazimovi, který ovšem ze tří metrů nepochopitelně minul. Kravaře posadila na koně 34. minuta. Těžký prostrčil balon na Kupku, kterého skluzem sejmul Machala, a byla nařízena penalta. Zodpovědnost vzal na svá bedra Pavelek a bez větších potíží rozepsal gólový účet nedělního zápasu – 1:0. Domácím okamžitě narostla křídla, což se potvrdilo dvě minuty před přestávkou. Kupka na hraně faulu odstavil od balonu nešťastníka Machalu a následně vybídl ke skórování Miketu – 2:0. Štěpánkovice mohly utkání výrazně zdramatizovat hned zkraje druhé půle. Po pár sekundách pelášil Schwalbe úplně sám na brankáře Kurku, který vyškrábl jeho střelu na roh. Po této standardce neuspěl Harazim a na pozorném Kurkovi si pak vylámal zuby rovněž Smažík. Hosté však živili bodové naděje pouze do 57. minuty, kdy se Pavelek nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži – 3:0. Domácí mohli ještě několikrát zvýraznit svůj luxusní náskok, jenže Peterek s Nestrojem nenazuli střelecké kopačky.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Na začátku zápasu jsme pustili soupeře do vyložené šance, ale hosté naštěstí tutovku zahodili. V této chvíli jsme měli trošku štěstí a pak nám pomohla penalta. Navíc jsme ještě vstřelili gól do šatny. Do druhého poločasu jsme však opět vstoupili vlažně, což mohly Štěpánkovice potrestat. Po třetí brance už bylo rozhodnuto, když soupeř odpadl i fyzicky.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Fotbal se hraje na góly a v téhle disciplíně jsme stejně jako proti Darkovičkám selhali. Hned v úvodu jsme si vypracovali stoprocentní šanci, kterou jsme ovšem nepochopitelně neproměnili. I po dvou inkasovaných gólech jsme se ještě mohli zvednout, jenže zazdili jsme další čisté tutovky. Soupeř nás vyučil z produktivity, což nás stálo další body.“

D. Kurka [-] - P. Ferenz [-] , J. Gattnar [-] - M. Czerný [-] , T. Miketa [-] (79. V. Koneczný [-] ) , M. Schreier [-] , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (70. E. Peterek [-] ) , J. Heger [-] (72. F. Dombek [-] ) - P. Kupka [-] (83. D. Kahler [-] )

M. Lukovics [-] - P. Grygarčík [-] , J. Smažík [-] , A. Bartusek [-] , D. Christoph [-] , D. Harazim [-] (68. M. Grigarčík [-] ) , A. Schwalbe [-] , M. Večerek [-] (46. J. Dluhoš [-] ) , J. Machala [-] , M. Liška [-] (46. D. Kožušník [-] ) , J. Tomíček [-]

ŽK: 51. P. Kupka - 34. J. Smažík , 43. M. Lukovics , 61. P. Grygarčík , 62. J. Machala .
Počet diváků: 489. Rozhodčí: FANC Josef - JURČEK Ondřej, HRŇA Petr.