6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice kradly v Mokrých Lazcích

21

Bolatice daly dva rychlé góly po pauze, a Mokré Lazce už jen snížily.

Mokré Lazce na vlastním trávníku příliš často body nerozdávají, takže Bolatice odjížděly pryč maximálně spokojené. Úvodní minuty přitom patřily domácímu snajprovi Pavlu Galvasovi, který nejprve z úhlu vyprášil rukavice gólmana Kramáře, aby vzápětí z rohu šestnáctky o chloupek minul vzdálenější tyčku. Mokré Lazce nadále působily odvážnějším dojmem, jenže střelecké pokusy Žurka anebo Exnera zkušeného Kramáře nezneklidnily. To se ovšem nedalo říct o situaci z 33. minuty. Pavel Galvas společně s Wojnarem rozehráli nakrátko roh a Košňovský hlavičkoval do tyče. Bolatice se osmělily až krátce před přestávkou, kdy Monsberger z výhodné pozice netrefil cílené zařízení. Hosté evidentně šetřili síly na začátek druhé půle. Hned ve 46. minutě odvrátil Šula nebezpečný centr, Sebrala vyslal kupředu Kretka a bolatický veterán potvrdil instinkt zabijáka – 0:1. O chvíli později uviděl Sebrala na pravém křídle rozběhnutého Šefčíka, který naservíroval míč na zlatém podnose Monsbergerovi – 0:2. Mokré Lazce vykřesaly jiskřičku naděje v 67. minutě, kdy Hartoš při odkopu smolně knokautoval Žurka a Hiemer vměstnal odražený míč nádherně pod víko – 1:2. Hosté pak odmítli pojistku po pěkné kombinaci Kretka s Šulou, protože Šamárek ve skluzu přepálil břevno. V samém závěru domácí toužili alespoň po remíze, jenže trestňák Pavla Galvase směřoval moc vysoko, hlavičku Mičky lapil pozorný Kramář a neujala se ani dělovka Líbaře.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Jsme velmi zklamaní, protože soupeř vytěžil z minima maximum. V prvním poločase jsme Bolatice k ničemu nepustili, jenže pak jsme si napohlídali začátek druhé půle. Musím ovšem dodat, že druhý gól padl pravděpodobně z ofsajdu, takže nás poškodil rozhodčí. Potom jsme si vytvořili velký tlak a dost šancí, které jsme ovšem neproměnili. Mrzí nás to, protože Bolatice byly hratelné.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: : „Tohle vítězství nás samozřejmě potěšilo, protože z Mokrých Lazců se body moc často nevozí. První poločas nebyl příliš kvalitní, když se hlavně nakopávalo. Nám perfektně vyšel začátek druhé půle. Povedlo se nám na soupeře vletět a dali jsme dva góly. Mokré Lazce s něčím podobným asi nepočítaly, takže už dokázaly pouze snížit. Kluci mi udělali radost. Získali jsme velmi cenné tři body.“

R. Kovalík [-] - - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , F. Mička [-] (84. K. Lomozník [-] ) , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] (7. D. Exner [-] ) , Z. Říman [-]