6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Jakubčovice za tři body z Chlebičova

88. A. Korbel - 13. K. Molnár , 50. D. Chovanec (p.)
19

Chlebičov snižoval až v samém závěru.

Fotbalisté Chlebičova ani v sobotním zápase proti Jakubčovicím nepřerušili černou výsledkovou sérii. Domácí litovali hlavně úvodní dvacetiminutovky, ve které sahali po vedoucí trefě. Hned na začátku pláchl po křídle Radek a našel optimálně ve vápně Korbela, ale hostující gólman Buček mladému útočníkovi skvěle zmenšil střelecký úhel. Radek s Korbelem nadále hýřili aktivitou, jenže jejich snahy měly nulový efekt. Nerozhodným stavem tedy zacloumaly Jakubčovice. Domácí hloupě ztratili míč, tým z Oder podnikl smrtící kontr a Kamil Molnár překonal brankáře Josefuse – 0:1. Po přestávce chtěli borci z Chlebičova nepříznivý vývoj utkání zvrátit, jenže nadšení jim moc dlouho nevydrželo. V 50. minutě totiž hrubě chyboval Gabaj, Majewski hasil doutnající požár pouze za cenu nedovoleného zákroku a Chovanec se z penaltového puntíku nemýlil – 0:2. Domácí družinu pak nevzkřísily ani nebezpečné pokusy Korbela anebo Metelky. O mírné drama se postarala až dvě minuty před závěrečným hvizdem. Metelka poslal krásný křížný pas na Bugu, který uviděl na přední tyči Korbela a ten odčaroval kouzlo výborného Bučka – 1:2. Na vyrovnání už ale Chlebičovu nezbyl čas.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Jakubčovice potvrdily, že mají kvalitní mančaft. Přesto jsme již po dvaceti minutách mohli vést dvoubrankovým náskokem. Místo toho jsme udělali hloupou chybu, kterou soupeř potrestal. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, jenže po další hrubce jsme dostali druhý gól, který s námi dost zamával, takže jsme snížili až v závěru. Když neproměníte šance, tak nemůžete pomýšlet na úspěch.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár (hrající trenér): Herně jsme byli lepší, ale soupeř měl v prvním poločase více gólových šancí. My jsme měli spíše střely ze střední vzdálenosti.Soupeř začal napadat a už jsme nemohli hrát naši kombinační hru. Ve druhém poločase už to bylo spíše o bojovnosti. Domácí pak v závěru vysunuli do útoku vysoké stopery a bylo tam několik nebezpečných závarů. Po inkasované brance to ještě byly perné minuty, ale naštěstí už jsme to ubránili. Jsou to pro nás super tři body.

C. Josefus [-] - L. Gabaj [-] (85. J. Bena [-] ) , J. Majewski [-] , F. Linda [-] - A. Teichmann [-] - A. Korbel [-] - J. Radek [-] , D. Matyášek [-] (75. M. Starý [-] ) , L. Buga [-] , F. Metelka [-] , M. Mikuš [-]

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , K. Molnár [-] , T. Murin [-] (83. R. Šaran [-] ) , D. Vavroš [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-] (84. D. Molnár [-] ) , D. Staff [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 24. J. Radek , 49. J. Majewski , 64. D. Matyášek , 88. F. Metelka - 88. D. Staff .
Počet diváků: 175. Rozhodčí: KRET Martin - TABÁŠEK Kamil, PÍSEČNÝ Lukáš.