5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Heraltice těsně vyhrály

11. J. Gloga , 50. A. Rolný - 65. M. Vojtek
22

Heraltice vedly o dvě branky, Ludgeřovice jen snížily.

Hosté zřejmě byli během úvodní čtvrthodinky ještě v autobusu, protože hráli na trávníku druhé housle. Hned na začátku se Gloga prodral přes Nagyho do slibné šance, jenže gólman Hájek předvedl vynikající zákrok. Strážce ludgeřovické svatyně vzápětí zneškodnil i tutovku Návrata. Do třetice Hájek čaroval při sólovém úniku Fojtíka, který nenašel skulinku mezi jeho nohama. V 11. minutě si ovšem Hájek příliš neporozuměl s Postředníkem, takže Gloga vytěžil z kolmice Návrata maximum – 1:0. Za pár vteřin se na Hájka řítil Jan Otipka, ale vůbec netrefil hostující kasu. Ludgeřovice se postupně vymaňovaly z náporu soupeře, jenže dva střelecké pokusy Pěntky si zkušený brankář Šmajstrla pohlídal. Také nástup do druhé půle vyšel lépe Velkým Heralticím. Již ve 48. minutě vyslal Zemborski kupředu Adama Rolného, který pláchl úplně všem a z úhlu procedil balon do sítě – 2:0. Potřebnou pojistku poté odmítli Zemborski s Adamem Rolným, takže přišly na řadu Ludgeřovice. Hosté vycítili šanci po perfektním trestňáku Vojtka ze dvaceti metrů – 2:1. Vyrovnání viselo ve vzduchu v 72. minutě. Po přetaženém centru Bělana uviděl Hurina na pětce zcela volného Němce, který nepochopitelně orazítkoval břevno. Následně si Němec s Hurinou vyměnili úlohy, ale skvělý Šmajstrla zabránil remíze. Poslední gólové slovo si mohl vzít domácí Tesař, který však zblízka přepálil břevno.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Jsme rádi, že jsme odčinili debakl z Chlebičova. Hodně nám vyšel začátek zápasu, kdy byli hosté zřejmě ještě v autobuse a do 15. minuty prakticky mohlo být rozhodnuto. Potom už diváci sledovali bojovné a vyrovnané utkání. Ludgeřovice se postupně zlepšovaly, ale na kýžený bod nakonec nedosáhly, takže od nás stejně jako loni odjížděly s prázdnou.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, kapitán Ludgeřovic: „Do zápasu jsme nastoupili velice vlažně. Vůbec jsme nezachytili začátek, když jsme soupeře pustili do třech stoprocentních šancí. Pak jsme navíc inkasovali hloupý gól. Postupem času jsme naštěstí vyrovnali hru a po přestávce už jsme si vytvořili velký tlak. Bohužel jsme tentokrát neměli tolik štěstí. Podle mého názoru šlo o remízové utkání.“

M. Šmajstrla [-] - J. Gloga [-] (77. D. Zvardoň [-] ) , D. Šimon [-] , J. Otipka [-] (67. J. Tesař [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] (87. J. Richter [-] ) , A. Rolný [-] , M. Zemborski [-] (90. M. Štěpán [-] ) , M. Návrat [-] (72. J. Piatkevič [-] ) , P. Čunta [-]

T. Hájek [-] - M. Vojtek [-] , D. Hurina [-] (81. T. Tač [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] , R. Bělan [-] , M. Postředník [-] (51. D. Martiník [-] ) , T. Krumpholz [-] , D. Nagy [-] (62. R. Konečný [-] )

ŽK: 12. A. Rolný , 14. M. Zemborski , 43. J. Otipka , 90. P. Čunta - 22. M. Vojtek , 75. J. Mudroch , 90. R. Konečný .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: TAKÁČ Tibor - ŽÁČEK Marek, BARTOŠ Ivan.