3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Slavkov doma padl s Ludgeřovicemi

18

O výhře hostů rozhodl po hodině hry Němec.

Domácí v nedělním zápase postrádali oba gólmany Machela s Holušou, takže se mezi tři tyče postavil slavkovský mecenáš Gavenda. Toho hned ve 2. minutě po ráně Pěntky zastoupil na brankové čáře stojící Malček. O čtvrthodinku později se osmělili domácí fotbalisté, jenže Gračanin v obtížné pozici neuspěl. Tým z Hlučínska reagoval nebezpečným výpadem Němce, po němž pálil nad břevno Martiník. Pokus slavkovského Rohovského se dal naopak označit za vysloveně propagační. Začátek druhé půle patřil domácímu výběru, ale Hruška, Malček, Gračanin anebo Němčík při zakončení zrovna neoslnili. V ludgeřovickém dresu naopak prokázal báječnou kopací techniku Němec, který po nepříliš vydařené hlavičce Klementa chytře obstřelil bezmocného Gavendu – 0:1. Slavkov se snažil bleskově odpovědět, jenže Rohovský po zpětném pasu Marka netrefil šibenici. Čerstvý Marek toužil po vyrovnání rovněž v 79. minutě, když z úctyhodné vzdálenosti protáhl spolehlivého gólmana Hájka. Hosté poté přežili i rychlý brejk Malčeka s Králem, který z rohu šestnáctky pálil kousek vedle. Zoufalý nápor Slavkova tak vyzněl do ztracena. Velmi slabému zápasu by zřejmě více slušela remíza, ale štěstěna se tentokrát usmála na Ludgeřovice.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Onderka, trenér Slavkova: „Zápas neměl moc velké tempo. Z naší strany to bohužel bylo bez bojovnosti a pohybu. Vůbec jsme si nedokázali poradit se zhuštěnou defenzivou soupeře. Dá se říct, že jsme pořádně nevystřelili na branku. Byli jsme úplně bezradní. Šlo o typicky remízové utkání, v němž rozhodl jediný gól. Takhle jsme si začátek sezony nepředstavovali, protože jsme ze dvou domácích zápasů vytěžili jediný bod.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, kapitán Ludgeřovic: „Diváci se asi dost nudili, protože jsme jim toho moc nepředvedli. Byl to spíše boj, když bylo jasné, že rozhodne jediná branka. Naštěstí to tam spadlo nám, když podobný gól už letos Němec určitě nedá. Domácí zkoušeli nakopávat dlouhé míče dopředu, ale naši vysocí stopeři to tam perfektně sbírali. Přiznávám, že zápasu by asi více slušela remíza.“

M. Gavenda [-] - P. Rohovský [-] , M. Němčík [-] (65. T. Marek [-] ) , J. Borunský [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (88. J. Král [-] ) , M. Hruška [-] (76. T. Rubý [-] ) , R. Klement [-] , B. Malček [-] , D. Gračanin [-]

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] (46. M. Mikulík [-] ) , P. Zoubek [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (90. J. Adámek [-] ) , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] (83. D. Hurina [-] ) , V. Horák [-] , M. Postředník [-] (65. R. Bělan [-] ) , T. Krumpholz [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 71. T. Dietrich , 73. M. Hruška - 68. J. Němec , 92. P. Zoubek .
Počet diváků: 153. Rozhodčí: KRET Martin - LEVINGER Milan, PORUBEK Václav.