2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Mokré Lazce přetlačily Štěpánkovice

19

Lazce vedly o dvě branky. Štěpákovice před pauzou snížily. Domácí výhru potvrdily až v poslední minutě.

První poločas jednoznačně patřil domácím Darkovičkám, které stále bušily do kravařské defenzivy. Hostující gólman Mosler držel čistý štít pouze do 19. minuty, kdy se Buchta vyšrouboval na roh Turanského a prudkou hlavičkou neomylně rozvlnil síť – 1:0. Svěřenci trenéra Diviny stále dominovali, jenže potřebná pojistka nepřicházela. Hostující zadáci dvakrát nechali pláchnout rychlonohého Jamnického, který ideálně nabíjel Turanskému s Bajgerem, ale skóre se tentokrát neměnilo. Zanedlouho se odvážně opřel do balonu domácí novic Bláha, čímž donutil Moslera k fantastickému reflexivnímu zákroku. Kravaře naopak vytěžily z minima maximum. Běžela 36. minuta, když Mosler rychle vyhodil míč na Hegera, který ho předal Těžkému a skvělou kombinační akci úspěšně završil Pavelek – 1:1. Po přestávce však zajímavých momentů rapidně ubylo. Šest minut před závěrečným hvizdem sahaly po vítězství Darkovičky, protože volej Kremzera olízl dobře postavenou tyčku. Vzápětí se štěstěna odklonila od hostů, když také Těžký po rychlém kontru pohladil brankovou konstrukci.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Dá se říct, že jsme utrpěli vítězství. V prvním poločase to ještě nebylo špatné, ale po přestávce jsme ze hřiště úplně odešli. Bohužel jsme se přizpůsobili nakopávané soupeře, takže jsme se až do konce strachovali o vedení. Jsme rádi, že jsme získali tři body, protože Štěpánkovice nemají úplně špatný mančaft. Je to dobrý start, ale musíme na něj navázat i v dalších zápasech.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Premiéra v I. A třídě se nám bohužel výsledkově nepovedla. Kdybychom nedělali hloupé chyby, tak jsme mohli pomýšlet na body. Mokré Lazce jsme bohužel pustili do dvoubrankového vedení, takže pak nám nestačil ani kontaktní gól. Kluci sice bojovali, ale rozhodla větší zkušenost domácích. Tentokrát jsme se trápili směrem dopředu.“

R. Kovalík [-] - - J. Žurek [-] (78. A. Novák [-] ) , P. Galvas [-] (92. K. Lomozník [-] ) , A. Hiemer [-] (70. F. Mička [-] ) , D. Exner [-] (87. J. Galvas [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (62. Z. Říman [-] ) , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , D. Líbař [-]

M. Lukovics [-] - D. Christoph [-] , D. Novák [-] , M. Grigarčík [-] , L. Jurček [-] , D. Harazim [-] , J. Dluhoš [-] (64. D. Kožušník [-] ) , J. Machala [-] (75. D. Benek [-] ) , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] , J. Tomíček [-]

ŽK: 63. R. Šimeček - 62. P. Grygarčík .
Počet diváků: 170. Rozhodčí: SEIDLER René - TOMŠÍK Zbyněk, BARTOŠ Ivan.