2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

50. P. Rohovský , 77. J. Schneider (p.) - 15. A. Teichmann , 75. J. Radek
18

Chlebičov sice dvakrít vedl, ale Slavko vždy dokázal vyrovnat a zajistit si tak remízu.

Začátek nedělního duelu zvedal diváky ze sedadel. Ve slavkovském dresu se dvakrát šikovně uvolnil Nevlud, jenže pokaždé minul hostující kasu. Na opačné straně zlobil především Radek, který si nejprve naběhl na průnikový pas Kužela, ale potom nezasáhl cílené zařízení. Mnohem lépe Radek zamířil v 6. minutě, když z dálky protáhl gólmana Holušu. Za dalších sedm minut už Chlebičov slavil. Dzierža od postranní lajny výborně odcentroval, Hruška nedostoupil k Teichmannovi a Holuša poprvé kapituloval – 0:1. Slavkov samozřejmě lačnil po vyrovnání, jenže Nevlud opět nesešteloval mušku a pokus Gračanina s obtížemi zlikvidoval brankář Josefus. Ve 29. minutě si Dzierža po kolmici Kužela zaběhl za Hrušku, ale ve výtečné šanci selhal. O chvíli později našel Metelka uvnitř šestnáctky Korbela, který sice obešel Holušu, poté ovšem trefil na brankové čáře stojícího Schneidera. Pět minut před přestávkou se po individuální akci Metelky zjevil ve stoprocentní tutovce Gabaj, jenže hostující lavička si opět pouze zklamaně povzdechla. Chlebičov toho dvojnásob litoval v 51. minutě, kdy Gračanin s Dietrichem rychle rozehráli standardku a tečovaná rána Rohovského se zastavila v šibenici – 1:1. Výsledkový obrat visel ve vzduchu v 58. minutě. Král nádherně uvolnil čerstvého Malčeka, ale Josefus si tentokrát poradil. Hosté se probrali z letargie při dělovce Radka, kdy balon prosvištěl kousek nad břevnem. Rozjetý Slavkov pak zmrazila obrovská hrubka Holuši, který nezachytil jednoduchý centr a Radek nemilosrdně trestal – 1:2. Vzápětí ovšem zaváhal stoper Chlebičova Majewski, Josefus následně sejmul Cahla a pískala se penalta. Pokutového kopu se zhostil Schneider a s přehledem napnul síť, takže se body dělily – 2:2.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Onderka, trenér Slavkova: „Hráli jsme sice doma, ale vzhledem k průběhu zápasu bod bereme. V prvním poločase měli hosté mnohem více šancí, když nás přehrávali v záloze. Naštěstí jsme inkasovali pouze jednou a po přestávce jsme se výrazně zlepšili. Dost nás nabudilo vyrovnání, jenže pak jsme po chybě gólmana opět prohrávali. Naštěstí jsme dokázali vybojovat alespoň remízu.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Kdybychom v poločase vedli o tři góly, tak by zřejmě bylo rozhodnuto, jenže stále se trápíme v koncovce. Slavkovu potom hodně pomohla vyrovnávací branka. Bylo vidět, že jsou domácí psychicky nahoře, zatímco my jsme se z toho trošku podělali. Pak jsme sice potrestali chybu jejich gólmana, ale sami jsme také vyrobili velkou hrubku. Na góly se strašně nadřeme a dostáváme laciné branky.“

F. Holuša [-] - P. Rohovský [-] (56. B. Malček [-] ) , M. Němčík [-] (56. D. Cahel [-] ) , Z. Nevlud [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Borunský [-] , R. Klement [-] , D. Gračanin [-] (74. T. Marek [-] )

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , A. Teichmann [-] (23. M. Starý [-] ) , L. Kužel [-] , A. Korbel [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , P. Kozelek [-] (67. F. Woch [-] ) , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] , F. Metelka [-]

ŽK: 19. J. Radek , 52. P. Kozelek , 58. J. Majewski , 77. C. Josefus .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: Farnik Lukáš - KLIMEK Tomáš, PASTERČÁK Jozef.