21.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2014-2015

--

Diváci v Pačejově viděli pokutové kopy

29. J. Kubaň - 73. V. Tyml
0

Příjemné jarní počasí přilákalo do ochozů pačejovského stadiónu velmi slušnou návštěvu. Domácí přivítali celek Dioss Nýřany, který na podzim na jeho hřišti dokázali porazit vysoko 4:0.

Úvod zápasu měl slavnostní rámec, když vedení  a hráči TJ Sokol Pačejov  poblahopřáli svému trenérovi Luboši Vašicovi k jeho životnímu jubileu – 50 let. Sobotní zápas nepřinesl fotbal valné úrovně.  Hosté vycházeli ze zajištěné obrany, proti které se domácí jen velmi  těžko prosazovali.  Až ve  29.minutě poslal míč před branku Dytrt a Jaroslav Kubaň poslal svůj tým do vedení, když balon podběhli hostující obránce i gólman.

I po změně stran se hrál fotbal plný  nepřesností. Za zmínku stojí snad jen 55.minuta, kdy další Dytrtův centr napálil Polena z první nad břevno Hinterholzingerovy branky. Nýřany  čekaly trpělivě na svou příležitost a ta přišla  v 72. minutě. Václav Tyml přijal centr ze středu hřiště na stranu velkého vápna  zakončil přesně na zadní tyč kolem brankáře. Vzruch přinesla 89.minuta, kdy agilní Dytrt zřejmě čistě vypíchl u pomezní čáry míč nýřanskému brankáři a do prázdné branky skóroval. Radost domácích však překazil praporek pomezního rozhodčího, signalizující rohový kop. Zápas tedy skončil nerozhodně  a o zisku bonusového bodu pro Pačejov rozhodla střelba ze značky pokutového kopu.

Domácí totiž byli na rozdíl od minulého zápasu se Lhotou tentokrát stoprocentní a do černého se trefili postupně Dytrt, Kubaň, Panuška, Klásek a Žák. A protože ve třetí sérii vychytal Kozlík nýřanského Slámu, zůstal cenný  prémiový bod v Pačejově. Hostující Jan Šlegl, Libor Šlegl, Václav Tyml a Jan Rosol byli také stoprocentní.

TJ Sokol Pačejov
Tomáš Cihlář: „Fotbal nebyl nějaké extra úrovně. Hosté přijeli s bezchybnou obranou, na kterou jsme jen těžko hledali recept. Šancí tak bylo v celém utkání velmi málo, za vítězství jsme ale samozřejmě rádi.“

TJ Nýřany
Martin Niedermayer: „Remíza je podle mě spravedlivá. V penaltách se štěstí přiklonilo k domácím. Jinak jsme ale viděli bojovný fotbal bez šancí.“

J. Kozlík [-] - P. Pavelec [-] , P. Žák [-] , F. Pelouch [-] , P. Polena [-] - J. Dytrt [-] , V. Klásek [-] , V. Panuška [-] , M. Kubaň [-] , P. Bokr [-] (72. D. Vavřička [-] ) - J. Kubaň [-]