10.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

--

Brankové hody skončily v Dolní Rožínce dělbou bodů

31. J. Bílek , 57. R. Sluka , 59. L. Halámek (vl.) , 62. J. Bílek - 6. M. Burian , 18. A. Burian , 35. D. Uhlíř , 41. D. Fendrych
42

Zápas v Dolní Rožínce se musel líbit. Padlo v něm osm branek a oba týmy nakonec braly jeden bod do tabulky.

Křižanov se dostal do tříbrankového vedení

V nedělní dohrávce 10. kola okresního přeboru přivítali fotbalisté domácího TJ Baníku Dolní Rožínka hosty z Křižanova. Předzápasové postavení obou týmů v tabulce napovídalo, že mírnými favority utkání by měli být domácí.  Ovšem borci z Dolní Rožínky do utkání vstoupili ve velmi slabém tempu, chyběla bojovnost u všech aktérů zápasu na straně domácích. Hosté naopak do utkání vstoupili velice dobře, po několika závarech se v 6. minutě zaslouženě dostali do vedení po akci Martina Buriana. Navýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat, v 18. minutě hostující zahrávali rohový kop, na který se od půlící čáry rozběhl stoper Aleš Burian. Trestuhodně nikým nehlídaný, zkušený obránce snadno vsítil druhý gól utkání. V 31. minutě svitla pro baníkovce naděje. Pavel Bartoněk vystřelil z hranice velkého vápna, brankář míč pouze vyrazil před sebe, kde již měl snadnou práci Jiří Bílek, jenž hlavou překonal Petra Bajera v bráně hostů. Namísto, aby kontaktní gól domácí motivoval k lepšímu výkonu, opak se stal pravdou. Po několika dalších zaváhání Křižanovští vsítili další dvě branky. Postupně se trefili Daniel Uhlíř a David Fendrych. Z pohledu domácích se jednalo asi o nejhorší poločas v této sezóně. Nutno poznamenat, že hosté šli do kabin naprosto zaslouženě s tří gólovým vedením.

Domácí stíhací jízda skončila dělbou bodů

O přestávce si vzal slovo domácí trenér, velice důrazně domácím promluvil do svědomí, že s jejich výkonem není spokojen. Od začátku druhého poločasu bylo patrné veliké zlepšení domácího celku. Paradoxně první velkou šanci měli hosté, po chybě obrany pronikal k zakončení hostující útočník, ale domácí brankář svůj tým v kritické situaci podržel. Od této šance, začala na hřišti dominovat Dolní Rožínka. V 57. minutě zavelel ke zdramatizování utkání mladík Roman Sluka, po ideální přihrávce dalšího dorostence Tomáše Hilleho, umístěnou střelou korigoval průběžný výsledek na 2:4. O dvě minuty později si do vlastní sítě míč srazil, po centru Pavla Vondrušky, hostující obránce Lukáš Halámek. O další tři minuty později domácí kapitán Pavel Vondruška odcentroval znova, tentokrát přesně na hlavu Jiřímu Bílkovi, jenž svým druhým gólem v utkání srovnal na 4:4. Domácí byli až do konce zápasu lepším týmem a sahali po dokončení obratu. Gól už však nepadl a oba celky se rozešli smírně 4:4.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Bílek: V prvním poločase byli lepším týmem hráči z Křižanova. Ve druhém hráli lépe domácí. Remíza byla pravděpodobně pro obě strany zaslouženým výsledkem.

Z. Horák [-] - S. Balák [-] , P. Vondruška [-] , T. Hille [-] (87. R. Mazánek [-] ) , M. Lukš [-] , J. Čermák [-] (46. R. Sluka [-] ) , R. Baláž [-] , P. Bartoněk [-] , V. Kopecký [-] , J. Večeřa [-] , J. Bílek [-] (76. M. Šimeček [-] )