5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Bory doma prohrály

48

Bystřice si odváží body z Borů, které klesly v tabulce na 13. místo.

Poločas vyšel lépe Bystřici

Skóre v utkání otevřeli hosté ve 24. minutě, když na centrovaný míč po předchozím faulu si naskočil útočící hráč Svoboda a hlavou překonal domácího brankáře. Hned o dvě minuty později přidali hosté druhý gól. Po zbytečné ztrátě míče v obraně se po autovém vhazování dostal míč do středu hřiště, zde si ho přebral hráč Padrtka  a po kratším sólu nádherně napálil míč do branky bezmocného Jakubce. Bory ale dokázali ještě do poločasu zkorigovat výsledek, když ve 30. minutě si Špaček s Vávrou vyměnili balón a prvně jmenovaný chytře dloubl přes vyběhnutého brankáře Bystřice. Stav tak do poločasu skončil 1:2.

Hosté zvýšili náskok

Bory vstoupili do druhé půle tutovou šancí, po dvou třech přihrávkách ve velkém čtverci se na hranici malého vápna dostal ke střele Michal Špaček ale ten těsne minul pravou tyč. Další velkou šanci promarnil tentokráte Milan Špaček a tak nemohlo přijít nic jiného než trest v podobě třetího gólu hostí jehož autorem byl Zítka. Je až neuvěřitelné kolik šancí si Bory dokážou proti dobře hrajícímu soupeři vytvořit, ale přetavit v gól je dnes nemožné. A tak jsou to opět hosté, kteří zvyšují skóre v 79. minutě Čechem na 1:4. Bory sice ještě v 87. minutě zmírňují špatný výsledek proměněným pokutovým kopem jehož autorem je Starý, ale nic to nemění na tom, že opiět odchází z hřiště bez kýžených bodů.