4.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

Speřice doma "rozebraly" Bystřici

19. P. Kovář , 29. Z. Černý (vl.) , 55. J. Holenda , 84. J. Holenda - 25. D. Čech
23

Fotbalisté Speřic zvládli naplno i další domácí zápas. Po Velmezu "B" si tentokrát vyšlápli na Bystřici a nasázeli ji čtyři branky. Po výborném kolektivním výkonu vyhráli zaslouženě 4:1

Domácí lepší, zaslouženě po půli vedli

Oba týmy nastoupily bez několika hráčů obvyklého základu, lépe se s tím vypořádali domácí. Ti svou bojovností přiváděli obranu hostů do úzkých, vynikali v tom oba útočníci Soukup a Pohan ml. První poločas se hrál ve slušném tempu a první výrazné šanci se diváci dočkali v 19. minutě, kdy po krásné kolmé přihrávce skóroval střelou pod břevno domácí KOVÁŘ Pavel 1-0. Za pár minut další velkou šanci domácích zahodil Martin Pohan ml., když překopl prázdnou branku. Nedáš - dostaneš, otřepené pravidlo platilo i ve Speřicéch, když hosté trestali po standartní situaci, kdy se dostal k odraženému míči ČECH David a v 25. minutě srovnal stav na 1:1. Poté se hra vyrovnala, ve 30. minutě unikl Pohan ml. a prudký centr před bránu si srazil hostující ČERNÝ Zdeněk (vlastní) do vlastní branky - 2:1. Do konce půle se ještě jednou Speřice dostala do velké šance, když Soukup krásným centrem za obranu vyzval znovu Pohana ml., ale ten opět selhal.

Domácí kontrolovali utkání, dvě branky přidal Holenda ml.

Bystřice se snažila tvořit hru a vyrovnat utkání, ale naražela na účinnou obranu domácích. Ti mohli chodit do nebezpečnýchbrejků. Nejdříve utekl Soukup, ale levačkou těsně minu. Pak ještě krásným sólem Pohan ml. obstřeloval hostující branku, ale ani on se netrefil mezi tři tyče. V 55. minutě utekl HOLENDA Jiří ml. a po krásné přihravce Pohana s přehledem zakončil a dostal Speřice do vedení - 3:1. Poté Bystřice znovu držela míč ale převážně jen k hranici pokutového území a k žádným velkým šancím se hosté nedostávali. Naopak Speřice stále spoléhala na brejky a když v 84. minutě se znovu krásně uvolnil HOLENDA Jiří ml. a střelou z vápna na přední tyč překonal golmana Petra - 4:1. Zápas se již pak jen dohrával a domácí si zaslouženě připsali další tři body do tabulky.

TJ Dálnice Speřice
HOLENDA Jiří (trenér): Sice jsme dali první gól,ale vzápětí inkasovali vyrovnávací. Zápas se nevyvíjel vůbec podle mého očekávání, ale Bystřice byla hodně oslabena, což my také, především absence Jančíka byla znát. Zápas to byl ale ukázkový na využívání šancí, což se nám poslední dobou moc nedaří. Byli jsem lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Chci kluky pochválit.

A. Žáček [-] - P. Honzárek [-] , M. Pohan [-] , T. Krejčí [-] - J. Holenda [-] , P. Kovář [-] , M. Eremiáš [-] (82. J. Holenda [-] ) , D. Vlček [-] - M. Pohan [-] (87. J. Svoboda [-] ) , P. Soukup [-] (88. P. Huňáček [-] ) , M. Sadský [-]